Про деталі розповів у новому випуску подкасту "Пліч-о-пліч" на Радіо "Накипіло" ведучий Володимир Носков, інформує Рубрика.
У чому проблема?
Родини українських військових, які отримали складні поранення на фронті, зазвичай переживають чимало побутових труднощів — від догляду за пораненим до пристосування помешкання під нові потреби після його повернення додому.
Дуже часто дружини, матері чи сестри, які доглядають за своїми рідними, не знають що робити, щоб полегшити життя не лише хворого, але й власне.
Яке рішення?
Експерти вивчили проблеми таких сімей
Експерти правозахисного центру для військовослужбовців "Принцип" зрозуміли, що для того, щоб вирішити проблеми з доглядовою працею, їх перш за все потрібно окреслити. Тож вони провели дослідження про близьких ветеранів і доглядову працю.
Про його результати й те, як можна допомогти таким родинам, ведучий Радіо "Накипіло" Володимир Носков розповів у новому випуску подкасту "Пліч-о-пліч".
Як це працює?
Експерти "Принципу" зробили висновок, що для вирішення проблем сімей важкопоранених героїв, потрібно розробити систематичну та комплексну соціальну політику, спрямовану на підтримку піклувальників не лише у лікарні, але й під час реабілітації вдома.
Співзасновниця та голова правозахисного центру Любов Галан розповіла: висновок фахівці зробили на основі дев'ятнадцяти глибинних інтерв'ю. Участь у дослідженні взяли жінки з різних міст України. Серед них:
Результатом дослідження стала аналітична записка, яка вже лягла на стіл очільників Мінветеранів, Мінсоцполітики й МОЗу. В документі фахівці "Принципу" окреслили проблему невидимої та неоплачуваної доглядової праці, яку виконують близькі та рідні військовослужбовців та шляхи її вирішення.
Думки фахівців
Харківський лікар Михайло Сидорчук, який працює фізичним терапевтом у приватних клініках, а в шпиталі допомагає з реабілітацією поранених бійців як волонтер зауважує, що через великий наплив тяжкопоранених медперсоналу на всіх не вистачає. Тому до догляду долучаються рідні.
А співавторка дослідження Тіна Полек наголошує, що рідні поранених мають проходити системне навчання, як доглядати за пораненим. Також фахівці акцентують, що лікарням украй потрібен департамент із комунікації з рідними пацієнтів — щоб після лікування рідні хворого поверталися додому з певними навичками та знаннями, а головне — з мотивацією жити.
Переїзд пораненого зі шпиталю додому — це ще одне випробування для доглядальниць. Проте офіцерка-психологиня одного з підрозділів Національної гвардії України Марія Россова впевнена: зробити так, щоб дім не став пеклом для цих жінок, цілком можливо. Для цього потрібно розподілити певні обов'язки з догляду пораненого між членами родини, але робити це варто ненав'язливо.
Психологиня порадила матерям не втрачати довірливих стосунків із дітьми й більше пояснювати їм, що відбувається з їхнім маломобільним батьком. Про допомогу краще ввічливо домовлятися, а не насильно змушувати сидіти біля постелі, прибирати посудину чи вивозити тата на кріслі колісному на подвір'я.
Що далі?
Одним із результатів дослідження правозахисного центру "Принцип" незабаром стане публікація інформаційних матеріалів для сімей, у яких доглядають ветеранів із важкими порушеннями здоров'я.
В інструкції йтиметься:
Також брошура міститиме інформацію про психологічну допомогу, спеціальне навчання та рекомендації організацій, які консультують із юридичних питань тощо.
Головне ж, переконані у "Принципі", із запитами цієї аудиторії має працювати держава. Однак головним рушієм у догляді ветерана з утратою функціональності, зазначають експерти, є любов і величезне бажання, щоб він одужав і зміг адаптуватися до життя в новий спосіб.
Нагадаємо, люди з інвалідністю, в тому числі військовослужбовці, можуть отримати безкоштовні консультації з облаштування житла в межах проєкту "Об'єднуємо та допомагаємо під час війни". Цю програму втілює громадська організація "Група активної реабілітації" за підтримки громадської спілки "Ліга сильних".
На Покровському на сьогодні напрямку тривають важкі бої: російські війська намагаються розвивати наступ, користуючись чисельною… Читати більше
Напередодні, 21 лютого, в межах свого візиту до Вашингтона міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський… Читати більше
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп анонсував новий раунд перемовин між Вашингтоном та Москвою у Саудівській… Читати більше
Сполучені Штати Америки запропонували власний проєкт резолюції Організації Об'єднаних Націй, пов'язаної з третьою річницею вторгнення… Читати більше
На фронті минулої доби, 21 лютого, було зафіксовано 90 бойових зіткнень Сил оборони України з російськими… Читати більше
У ніч на 22 лютого російські загарбники застосували проти України 162 безпілотники. Сили протиповітряної оборони… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.