У Полтаві планують запустити моніторинг якості повітря: у чому рішення

Фото: beegreen.com.ua
У Полтаві громадська мережа аналізу якості повітря "Лун.Місто Air" буде встановлювати станції, які будуть розміщувати за вікном приватних будинків.
У чому проблема?
На жаль, проблема забруднення повітря в Україні не отримує належної уваги на національному та міжнародному рівнях. Система моніторингу якості повітря в Україні застаріла, вона не дозволяє накопичувати дані в єдиному цифровому форматі та переглядати їх в режимі реального часу.
Ситуація загострилася під час війни. Ракетні та безпілотні атаки спричиняють масштабні пожежі. Особливо це стосується на цей момент Сходу та Півдня України, де ворог не припиняє свої атаки. Ці події підвищують забруднення повітря.
Яке рішення?
У Полтаві громадська мережа аналізу якості повітря "Лун.Місто Air" буде встановлювати станції, які будуть розміщувати за вікном приватних будинків.
Як це працює?
Для роботи станції треба розетка та доступ до Wi-Fi.
Вони вимірюють найбільш небезпечні для здоров'я наддрібні частинки: концентрацію PM1, PM2.5, PM10.
Нагадаємо, що ЛУН Місто AIR — українська громадська система моніторингу якості повітря. Проєкт створюють українська IT-компанія ЛУН та факультет радіофізики, електроніки та компʼютерних систем КНУ ім. Шевченка.
Станції вже були запущені в 12 містах: Києві, Львові, Одесі, Чернівцях, Хмельницькому, Тернополі, Івано-Франківську, Ужгороді, Вінниці, Рівному, Луцьку, Житомирі та цього літа планується запуск в Полтаві.
Нагадаємо, відтепер в українському чат-боті SaveEcoBot зʼявилася можливість повідомити про забруднення довкілля. Скарга в SaveEcoBot дасть підстави для позапланової екоперевірки. Нові шаблони повністю відповідають нормам воєнного часу.
Окрім того, від команди ЛУН Місто Air у Тернополі запустили систему моніторингу якості повітря від команди ЛУН Місто Air.
Також ми повідомляли, що у Києві ГО "Україна без сміття" запустила нову сортувальну капсулу нового зразка.

Всесвітній День охорони довкілля: видавництво "Ранок" пропонує 5 книг, що навчать дітей еко-мисленню

"Квітучі острівці": у столиці продовжують експериментувати з декоративними квітами

У столиці почали створювати перші дощові садки: навіщо це рішення

Черемшу нищать не бабусі на ринках, а лісівники: експедиція КЕКЦ та "ЕкоРубрики"
