Про це пише ШоТам, інформує Рубрика.
У чому проблема?
Як розповідають, 16-річна Евеліна Яким помітила, що її однолітки після школи сидять удома. Для дівчинки це було дивно, адже в неї самої захоплень безліч.
"Мені подобаються дуже багато речей: це й вивчення мов, і фотографія, і я пишу, і малюю. І зокрема, молодіжна робота для мене стала великим захопленням останнім часом", – розповідає Евеліна.
Яке рішення?
Спочатку підлітка не знала, як це змінити. Тож просто збиралася з друзями, щоб пограти в настільні ігри та поспілкуватись. А коли почула, що відділ освіти Горінчівської сільради збирає ініціативну молодь, то відгукнулась.
"Один з напрямків моєї роботи – це робота з молоддю. На цей час у нашій громаді близько 13000 людей віком від 14 до 35 років.
І саме тоді ми задумалися, що саме такого простору не вистачає в нашій громаді. І було б дуже добре, аби молодь могла там збиратись і проводити свій час і дозвілля", – розповідає Оксана Росоха, заступниця начальника відділу освіти.
Як це працює?
Місце під такий простір знайшлось одразу — читальний зал місцевої бібліотеки. Та кімната була в жахливому стані, а грошей на ремонт тоді не було.
Але адміністрація громади так захопилась ідеєю школярів, що знайшла під це грант. Евеліна з друзями не бажала лишатись осторонь, тож вони вирішили робити ремонт власноруч.
"Ми, наприклад, підлогу фарбували самотужки, виносили меблі, прибирали. Ми робили це все тому, що ми хотіли, щоб у нас був хаб, і тому ми вирішили, що якщо ми цього не зробимо, цього не зробить ніхто", зауважила дівчина.
Школярі майже закінчили ремонт і вже збираються в просторі.
"У нашому хабі відбуваються такі активності як тренінги, кіновечори, благодійні заходи. Також ми проводимо активності в межах різних проєктів. А віднедавна молодь ще й бере участь у "Школі молодіжних рад" від Проєкту USAID "ГОВЕРЛА"", зазначили організатори.
Як наголошують, проєкт USAID "ГОВЕРЛА" надає на даний час дуже багато підтримки, Це не тільки мʼякі навички: різне навчання, форуми, обміни досвідом; а також і тверда частина — це закупка різного обладнання, підтримка закладів освіти. Ось, наприклад, наша громада отримала генератори у 2022 році.
У громаді переконані — подібні ініціативи будуть тільки множитися.
"Коли молодь зустрічається в таких просторах, вона відчуває себе в безпеці, відчуває себе вільно, затишно. І може реалізувати всі свої ідеї, знайти однодумців, спілкуватися. Це дуже важливо, і це приносить результат", – кажуть у громаді.
Нагадаємо, що Європейський Союз та Програма розвитку Організації Об'єднаних Націй (UNDP) в Україні відкрили новий молодіжний простір на базі Центру культури та дозвілля у Полтаві. Місцева молодь зможе пропонувати власні ідеї для покращення добробуту громади та розвитку волонтерства.
До 91-х роковин Голодомору 1932–1933 років Український інститут національної пам'яті підготував соціальну рекламну кампанію, метою… Читати більше
Міністерство оборони України активно розвиває підготовку операторів безпілотних літальних апаратів. Станом на сьогодні вже 33… Читати більше
23 листопада Литва та Україна підписали стратегічно важливий Меморандум про взаєморозуміння, що передбачає фінансування виробництва… Читати більше
Ассортимент рынка твердотопливного отопительного оборудования состоит, преимущественно, из буржуек. Покупателям представлена чугунная буржуйка и модели… Читати більше
Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола висловила свою підтримку передачі Німеччиною крилатих ракет Taurus Україні. Про… Читати більше
У суботу, 23 листопада, Міністерства закордонних справ та посадовці ЄС приєдналися до українського народу, щоб… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.