Через відсутність ідентифікатора закупівель саме за проєктами відбудови та відновлення аналітики не змогли відокремити відповідні закупівлі. Але точковий аналіз свідчить про те, що проблеми у закупівлях на відбудову такі ж, як і в усіх закупівлях з будівництва.
"Ресурси для відбудови обмежені, і дуже важливо, щоб вони витрачались у найбільш ефективний спосіб – аби приносити якомога більше користі для України та життя людей. Публічні закупівлі – це надзвичайно важлива частина публічних фінансів: минулого року сума публічних закупівель сягала 12% ВВП. Тож належне функціонування публічних закупівель — це інструмент стабільного економічного відновлення України. Саме тому представництво ЄС в Україні активно співпрацює з Урядом у цій сфері", — сказав Хенрік Вітфельт, керівник відділу державного фінансування, підтримки бізнесу та соціальної політики Представництва ЄС в Україні.
Аналіз закупівель виявив низку проблем у закупівлях відбудови.
Про це розповів старший економіст Центру економічної стратегії Володимир Ланда. Так, у 2023 році, на закупівлях з будівництва та відбудови спостерігалась низька конкуренція. У закупівлях з використанням електронної системи Prozorro середній показник конкуренції був близько 1,4 учасника на тендер. Тоді як у Державного агентства з відбудови та відновлення — понад 2,2 учасника.
Ще одна проблема — це дроблення закупівель. У 2023 році в інтервалі 180-190 тис. грн було проведено 2,9 тис. закупівель, в інтервалі 190-200 тис. грн — 15,6 тис. закупівель, а в інтервалі 200-210 тис. грн — 0,6 тис.
"Також є проблема у великій кількості нормативно-правових актів, які регулюють сферу закупівель: 12 законів та більше десятка підзаконних актів, які змінюються дуже часто. Наприклад, основні два закони змінювались понад 50 разів", — повідомив Володимир Ланда.
Крім цього, за словами Ланди, є і проблема з відкритістю проєктних кошторисів.
"Зараз відкритим є лише кожен п'ятий кошторис, а ті що відкриті — не завжди є у машиночитному вигляді. Це ускладнює можливість ефективної участі у закупівлях відбудови для потенційних учасників", — наголосив Володимир Ланда.
Аналітики ЦЕС та ІЕД розробили низку рекомендацій для підвищення прозорості та ефективності закупівель з відбудови та відновлення, зокрема:
Повний аналітичний звіт з переліком розроблених рекомендацій читайте за посиланням.
Папа Римський зустрівся 5 лютого із сімома дівчатами-сиротами віком від 6 до 19 років з… Читати більше
Військові Збройних сил України змогли збити керовану авіаційну бомбу у Запоріжжі. Це вже не перший… Читати більше
Територіальні завоювання рф в Україні у січні 2025 року сповільнилися. Війська росії зайняли близько 320… Читати більше
У Житомирській області розпочав роботу культурний проєкт "Інтерактивний музей "Голоси жінок Житомирщини"". Цей проєкт має… Читати більше
Ця книга допоможе батькам розповісти дітям, чому утримувати тварин у неволі неправильно. Це збірка 12… Читати більше
На узбережжі нацпарку "Тузлівські лимани" в Одеській області зафіксували масовий викид забруднених медуз виду Аурелія… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.