fbpx
Сьогодні
16:39 04 Чер 2024

Велика Британія та Латвія оголосили тендер на постачання FPV-дронів Україні в межах Дронової коаліції

English version here

Фото: Ілюстративне / heroesukraine.org

Велика Британія та Латвія оголосили тендер для компаній на виробництво постачання FPV-дронів в Україну в межах Drone Capability Coalition (Коаліція дронів).

Про це йдеться у пресрелізі, який опубліковано на сайті британського уряду, пише Рубрика.

Наголошується, що тендер відкритий для виробників з будь-якої країни, що входить до Контактної групи з питань оборони України.

Цей відбір має на меті знайти постачальників, які зможуть «виробляти дрони у великих масштабах і за доступною ціною, використовуючи потужності західної промисловості».

Перший тендер триватиме до 28 червня, після чого представники країн Дронової коаліції, очолюваної Британією і Латвією, відберуть компанії, які отримають замовлення на поставку дронів в Україну.

Упродовж 2024 року будуть оголошені нові тендери з урахуванням досвіду першого.

Окрім Британії та Латвії у Дроновій коаліції офіційно беруть участь Австралія, Канада, Данія, Естонія, Німеччина, Литва, Нідерланди, Польща, Швеція.

Дрони FPV (first-person view) – безпілотні літальні апарати з відеокамерою, що транслює зображення оператору, і з причепленим бойовим зарядом. Вони довели високу ефективність на полі бою після повномасштабного вторгнення Росії, забезпечуючи українським операторам ситуаційну поінформованість для ураження ворожих позицій, бронетехніки та кораблів.

Коаліція дронів

Нагадаємо, що 18 січня повідомлялось про створення Коаліції дронів та засобів радіоелектронної боротьби.

Ініціатором створення Коаліції стала Латвія. Про ініціативу оголосили під час зустрічі її міністра оборони Андріса Спрудса з міністром оборони України Рустемом Умєровим у грудні 2023 року.

За словами латвійського міністра, ця ініціатива допоможе українським військовим у війні, де використання дронів стало важливим елементом бойових дій.

Заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Катерина Черногоренко презентувала представникам 13 країн-учасниць потребу України в безпілотних системах, засобах радіоелектронної боротьби та технологіях, що захищатимуть критичну інфраструктуру.

Країни-партнерки висловили підтримку та розуміння доцільності створення коаліції.

Представники України запропонували партнерам форму коаліції дронів, яку назвали "50—30—20", де:

  • 50% того траншу – це закупівля українських виробників.
  • 30% Україна готова отримувати у вигляді готових дронів від виробників країн-партнерок.
  • 20%, залишок зі 100, — це гроші на спільні підприємства.

За цим планом, в Україні повинні з'являтися спільні заводи.

Катерина Черногоренко додала, що вже є декілька раундів перемов між партнерами, українськими компаніями, які можуть надати таку можливість для спільних підприємств. До коаліції дронів входять не тільки літальні або повітряні апарати, а й всі домени.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: