Про це інформує Рубрика.
Також учасниками круглого столу стали очільники спільнот біженців в Україні. БФ "Право на захист" активно співпрацює з керівниками таких організацій та груп. Адже лідери спільнот біженців мають досвід та можуть ділитися напрацюваннями у сфері інтеграції іноземців в українське суспільство, в тому числі, й з представниками відповідних органів влади.
У чому проблема?
Через повномасштабне вторгнення чимало українців виїхали за кордон. Вже зараз у низці досліджень йдеться про те, що після завершення війни, в Україні бракуватиме людей для повоєнного відновлення.
Нещодавно Міністерство соціальної політики України оприлюднило проєкт Стратегії демографічного розвитку України до 2040 року, де говорить про потребу упровадження політики мовної, культурної, економічної та соціальної інтеграції іноземців для реалізації стратегічної цілі 3 – залучення іноземних мігрантів для задоволення потреб ринку праці.
Про необхідність повернення в Україну українців, які через війну опинилися за кордоном, та про можливість залучення трудових мігрантів говорить і керівниця експертної групи з питань аналітичної роботи у сфері соціального розвитку Директорату стратегічного планування, координації політики та євроінтеграції Мінсоцполітики України Тетяна Борщенко.
"Демографічна ситуація сьогодні вкрай складна, вона була складною ще до початку повномасштабного вторгнення, а війна її тільки погіршила. Це і низький рівень народжуваності, і високий рівень смертності, і міграційні потоки та внутрішні переміщення. Відтак, одним із інструментів саме збільшення кількості населення в нашій державі є залучення мігрантів. Однак важливо розуміти, що ми будемо тут стикатися з такими питаннями: "як їх інтегрувати в наше суспільство, чи не виникне конкуренції між працівниками", – зазначає Тетяна Борщенко.
Яке рішення?
Наразі в Україні активно працюють спільноти та групи біженців та мігрантів. Вони підтримують своїх співвітчизників, українців, які зазнали вимушеного переміщення та тих, хто опинився в скрутному становищі.
Завдання таких організацій першочергово в тому, аби інтегрувати іноземців, які прагнуть жити в Україні, в українське суспільство. Допомогти їм адаптуватися, вивчити мову та культуру. Якщо ж українська влада плануватиме у майбутньому залучати в Україну трудових мігрантів, то співпраця з такими спільнотами може стати дуже корисною на цьому шляху. Адже лідери спільнот можуть поділитися вже наявними напрацюваннями у цій сфері.
Зокрема, вже під час заходу голова ГО "Ліга мусульманок України" Айша Іса поділилась досвідом інтеграції іноземців та історією успішної адвокації прав жінок-мусульманок.
"У межах своєї діяльності, ми проводимо День хіджабу в різних містах України. Цей День дуже важливий і для мусульманок України, і для іноземців, які тут навчаються чи працюють. Раніше в Україні не було дозволу фотографуватися в хіджабі на паспорт. Ми ж спільними зусиллями, разом з Духовним управлінням мусульман України, представниками інших організацій, різними релігійними представниками збирали підписи для того, щоб нам дозволили робити фотографії в хіджабі на паспорт. І в 2019 році отримали дозвіл", – розповіла Айша Іса.
Вона говорила також про розмовні клуби для дітей та вивчення культури та історії з іноземками, що прибувають в Україну.
Як це працює?
"В Україні живуть і біженці, і мігранти. У нас працюють міжнародні та громадські організації, що забезпечують прийом та інтеграцію цих людей. Є спільноти, які володіють інформацією про те, як адаптувати іноземців в Україні, і як подолати упередження українського суспільства щодо людей з інших країн. Нашою задачею на цьому заході було показати, що співпраця всіх цих груп є ключем до побудови політики, стратегії інтеграції", – зазначила керівниця напряму допомоги біженцям та шукачам захисту БФ «Право на захист» Світлана Бутенко.
Крім того, лідери спільнот біженців та представники громадських організацій, присутні на заході, готові співпрацювати з органами влади у питаннях інтеграції як тих іноземців, які вже живуть в нашій країні і прагнуть будувати своє життя тут, так і потенційних трудових мігрантів.
У нагоді державним органам можуть стати:
Як повідомлялось, Кабінет Міністрів постановив обов'язкове складання іспитів з основ Конституції України та історії для набуття українського громадянства.
Нагадаємо, що 21 квітня, президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №7606, який передбачає складання іспитів з основ Конституції, історії України й на рівень володіння державною мовою як умову для набуття громадянства України.
Уряд ухвалив зміни до постанови № 1340 — це допоможе розгорнути пілотний проєкт із впровадження… Читати більше
Термін «антиоксидант» є частовживаним, проте його суть зрозуміла небагатьом. У цьому матеріалі розповімо, що це… Читати більше
Війська рф атакували Харків балістичною ракетою. Зафіксовано приліт у житловий приватний будинок, пошкоджені багатоповерхівки. Про… Читати більше
Уряд ухвалив постанову «Про реалізацію експериментального проєкту щодо посилення безпеки освітнього середовища в закладах загальної… Читати більше
ІР офіс України запустив інформаційну кампанію ANTI-PIRACY: BOOKS. Проєкт покликаний підвищити рівень культури інтелектуальної власності… Читати більше
Російські окупанти зменшили кількість штурмів на сході України, проте вони активно накопичують нові сили, техніку та… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.