Це не означає НАТО: Байден розкрив своє особисте бачення миру в Україні
Президент США Джо Байден розкрив своє особисте бачення миру в Україні, яке, за його словами, полягає в тому, що РФ ніколи не зможе окупувати українські території. Водночас він висловив позицію щодо членства України в НАТО.
Про це Байден сказав у інтерв'ю виданню Time, передає Рубрика.
«Байден стверджує, що залишається відданим перемозі України», – зазначає видання.
У відповідь на запитання про те, яким він бачить фінал війни та мир після цього, Байден зауважив:
«Мир виглядатиме так, що Росія ніколи, ніколи, ніколи, ніколи не окупує Україну».
Водночас він наголосив, що це не обов'язково має означати членство України в Північноатлантичному альянсі.
«Це не означає НАТО… Це означає, що ми маємо з ними відносини, як і з іншими країнами, куди ми постачаємо зброю, щоби вони могли захистити себе в майбутньому. Але це не так, якщо ви помітили, я був тією людиною – і ви про це повідомляли в Time – хто говорив, що не готовий підтримати НАТО-їзацію України», – зазначив президент США.
Однак, чинний президент США не уникнув критики щодо політики в українському питанні, пише видання. При цьому зазначається, що союзники Байдена у Києві скаржаться на його надто обережну позицію, коли він дає Україні достатньо зброї, щоби встояти у війні, але не виграти її.
З іншого боку, навіть давні критики вражені зусиллями чинного глави Білого дому в Україні. Так, ексміністр оборони США й директор ЦРУ Роберт Гейтс написав у 2014 році, що Байден «помилявся майже в усіх основних питаннях зовнішньої політики та національної безпеки за останні чотири десятиліття». Але недавно Гейтс заявив, що відповідь Байдена на вторгнення Росії значною мірою була рішучою, і він завоював велику довіру завдяки швидкості, з якою зібрав коаліцію країн-партнерів, союзників і друзів.
Сам Байден каже, що його відповідь була частиною ширшої стратегії стримування.
«Якщо ми колись дозволимо впасти Україні, запам'ятайте мої слова, ви побачите, як паде Польща, і ви побачите [падіння] усіх інших країн уздовж фактичного кордону з Росією», – зазначив глава Білого дому в інтерв'ю Time.