На Азійському саміті з питань безпеки Умєров закликав інвестувати у виробництво зброї в Україні
На Азійському саміті з питань безпеки міністр оборони України Рустем Умєров закликав представників провідних світових оборонних компаній та технологічних гігантів інвестувати у виробництво зброї в Україні та створювати спільні оборонні підприємства.
Про це Умєров повідомив у Фейсбуці, передає Рубрика.
"Це партнерство має великий потенціал: Україна отримує доступ до новітніх технологій, а компанії – можливість розробляти передову зброю. Створення потужної військової індустрії є для нас питанням національної безпеки", – йдеться в повідомленні.
За словами Умєрова, Міноборони вже співпрацюють з:
- BAE Systems,
- Lockheed Martin,
- Airbus,
- Boeing,
- Saab,
- Google,
- Oracl.
Та ще десятками інших оборонних компаній, а українські воїни успішно випробовують їхнє озброєння, техніку та технології на полі бою, надаючи унікальний зворотний зв'язок, що дозволяє покращувати продукцію.
"Наш фокус — це виробництво в Україні або залучення українських компаній до співпраці з цими світовими гігантами. Дякую провідним світовим корпораціям за постійну підтримку України", – сказав Умєров.
Як повідомляла Рубрика, міністр оборони України Рустем Умєров під час зустрічі з міністром оборони Сінгапуру Нг Енг Хеном у рамках Азійського саміту з питань безпеки «Діалог Шангрі-Ла» обговорив розвиток співпраці у сфері оборонних технологій.
Шмигаль: Україна разом із західними виробниками зброї створила п'ять спільних підприємств
Що відомо про нарощування виробництва озброєння в Україні
Нагадаємо, як раніше повідомляла Рубрика, у наступному році в Україні планують суттєво наростити виробництво різного виду озброєнь: пріоритетом будуть ракети та боєприпаси для засобів протиповітряної оборони.
Як зазначив заступник голови Міноборони генерал-лейтенант Іван Гаврилюк в ефірі національного телемарафону, оборонне відомство спільно з Міністерством стратегічних галузей промисловості МОУ хоче у 2024 році збільшити виробництво:
- ракет,
- боєприпасів,
- озброєння,
- військової техніки у кілька разів.
В Україні наступного 2024 року планують виготовити 1 мільйон FPV дронів, понад 10 тисяч ударних дронів середньої дальності польоту та понад тисячу дронів із дальністю від 1 000 км.
Варто додати, що Україна та Бельгія планують створити спільне виробництво озброєння.
Своєю чергою німецький концерн Rheinmetall веде перемовини про будівництво танкового заводу в Україні.
При чому, погрози кремля посилити бомбардування України не вплинуть на наміри німецької збройної компанії Rheinmetall щодо цього будівництва.
Ще раніше повідомляли, що ДК "Укроборонпром" разом з польською компанією Polska Grupa Zbrojeniowa будуть разом виробляти танкові снаряди калібру 125 мм. Відповідну домовленість Україна та Польща підписали 5 квітня цього року.
До того ж, Україна разом з однією з країн НАТО почала виробляти 122-мм артилерійські снаряди. Першу партію боєприпасів вже відправили на фронт.
Наразі для роботи в оборонному комплексі України залучено близько 300 тисяч осіб.
АТ "Українська оборонна промисловість" підписало меморандум про співпрацю з провідною німецькою компанією Dynamit Nobel Defence.
Окрім того, Укроборонпром буде виробляти стрілецьку зброю відповідно до стандартів НАТО.