Ми ніколи не підживлювали полум'я війни: у Китаї відповіли на звинувачення у спробах зриву Саміту миру
У Міністерстві закордонних справ Китаю заперечили причетність до спроб зірвати майбутній Саміт миру у Швейцарії, який відбудеться 15-16 червня.
З посиланням на слова речниці МЗС країни Мао Нін передає Guardian, пише Рубрика.
За її словами:
"Китай ніколи не роздмухував вогонь і не підживлював полум'я російсько-української війни".
Мао Нін також запевнила, що потрібно визнати всі зусилля, спрямовані на підтримку мирних заходів у війні.
Мао підкреслила, що Китай надає великого значення відносинам з Україною і залишається її найбільшим торговельним партнером. При цьому вона додала, що позиція Китаю щодо мирної конференції є дуже "відкритою і прозорою".
"Ми віримо, що зможемо отримати розуміння і підтримку всіх сторін", – сказала Мао.
Заява пролунала після звинувачень президента України Володимира Зеленського в тому, що Росія і Китай намагаються послабити запланований ним глобальний мирний саміт.
Під час конференції "Діалог Шангрі-Ла" він розповів, що рф, використовуючи китайських дипломатів, робить все для зриву мирного саміту.
За його словами, нині є "не дуже хороша інформація", що деякі держави почали допомагати рф у дипломатичному зриві Саміту миру.
""У нас є підтвердження 106 країн світу. І це на високому рівні: на рівні лідерів, на високому рівні представників своїх країн…
Росія сьогодні їздить багатьма країнами світу, погрожуючи блокадою харчової продукції, агропродукції або хімії, цінами на енергетику або просто тисне на інші держави світу, щоб вони не були на саміті", – повідомив український лідер.
Пізніше український лідер порівняв позиції США та Китаю щодо Саміту миру та наголосив, що Китай працює на його зрив.
"Сполучені Штати підтвердили свою участь на високому рівні. У нас є шанс, що президент (США Джо Байден – ред.) буде. Що стосується Китаю, вони не підтвердили свою присутність на будь-якому рівні.
І Сполучені Штати мають контакти з деякими державами та заохочують їх брати участь у Саміті миру.
Китай, на жаль, навпаки – працює над тим, щоб країни не приїжджали на Саміт миру. Велика різниця між двома цими позиціями", наголосив Зеленський.
Як повідомлялось, Китай та Бразилія лише за участі росії підтримують конференцію щодо миру в Україні.
Проте Україна хоче, щоб Китайська Народна Республіка приєдналася до саміту, який відбудеться у Швейцарії 15-16 червня, оскільки Пекін має вплив на російську федерацію.
Позиція Китаю
Раніше Китай запропонував власний "мирний план" врегулювання війни в Україні. Лідер рф володимир путін заявив, що "багато положень висунутого Китаєм мирного плану співзвучні російським підходам" і "можуть бути взяті за основу для мирного врегулювання".
Українська влада відповіла, що не з усіма пунктами погоджується, але відзначила тоді, що Китай почав говорити про Україну.
Також Китай одного разу брав участь у дводенному саміті в Саудівській Аравії з обговорення "формули миру" президента Володимира Зеленського. Після цього міністр закордонних справ Китаю Ван Ї пообіцяв росії "відстоювати незалежну та неупереджену позицію".
Глобальний саміт миру у Швейцарії
Уряд Швейцарії визначився, що 15-16 червня проведе дводенну конференцію високого рівня, спрямовану на досягнення миру в Україні. росія не братиме участь у заході.
Нагадаємо, ще у листопаді 2022 року Зеленський вперше озвучив "формулу миру", яка повинна була б посприяти завершенню повномасштабної війни на справедливих умовах.
Вищезгадану "формулу" обговорять під час Глобального саміту миру, який пройде у Швейцарії. Серед запрошених учасників немає російської федерації.
Раніше керівник Офісу президента Андрій Єрмак допустив участь росії в глобальному саміті миру, однак не на першій зустрічі.
Окрім того, 7 травня канцлер Німеччини Олаф Шольц закликав країни з економікою, що розвивається, взяти участь у Глобальному саміті миру щодо України.
9 травня президент Володимир Зеленський повідомив, що на Саміту миру, який відбудеться в червні у Швейцарії, країни-учасниці розглянуть низку основних питань, які стосуються війни в Україні.