Про це розповів директор департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександр Возний в Facebook, пише Рубрика.
У чому проблема?
Декоративні луки та обмеження косіння на визначених ділянках є поширеною практикою в багатьох європейських столицях, зокрема Лондоні, Відні, Берліні та інших.
Важливою перевагою цих підходів є забезпечення харчуванням (пилок та нектар) комах-запилювачів. А це зі свого боку сприяє розвитку біорізноманіття.
Тоді у Києві запланували створити 64 декоративні луки: їх повинні засіяти у кожному районі.
А вже у травні 2023 року для того, щоб застосувати європейські практики захисту біорізноманіття у Києві мали висадити 25 декоративних лук та відмовитися від скошування трави на експериментальних ділянках.
Яке рішення?
У 2024 році столиця України Київ продовжить експеримент із декоративними луками й відмовою від косіння трави.
Адже декоративні луки також допомагають зберігати воду в ґрунті, покращують якість повітря у місті, примножують біорізноманіття, а також є невимогливими до догляду, зокрема потребують скошування лише один раз на рік.
Як це працює?
"Чи помічали ви ці яскраві квітучі острівці у нашому місті? Такими є результати нашого експерименту зі створення декоративних луків у Києві!", зауважив чиновник.
За словами Возного, хоч висадка ділянок без скошування трави та декоративних лук розпочалася ще у 2023 році, лише зараз можна повністю насолодитися результатами.
У столиці нині квітнуть 17 локацій з декоративними луками. Окрім того, на 39 ділянках міста траву не скошують.
"Завдяки зусиллям наших комунальних підприємств з утримання зелених насаджень по всьому місту зараз квітнуть 17 локацій з барвистими декоративними луками. Також маємо 39 ділянок без скошування, а отже природного зростання трав та квітів", повідомив Возний.
Нагадаємо, що у Києві почали створювати перші унікальні ландшафтні рішення для збирання та подальшої утилізації води, що мають вигляд квіткової клумби. Їх називають дощовими садками.
У тимчасово окупованому Бердянську Запорізької області вночі прогримів вибух. Попередньо, влучання зафіксовано по порту. Про… Читати більше
Російські міністерство оборони та генеральний штаб підготували документ із прогнозом розвитку воєнно-політичної ситуації у світі… Читати більше
Протягом минулої доби, 22 листопада, на фронті російські окупанти найбільше тиснули на Покровському, Курахівському та… Читати більше
Систему протиповітряної оборони NASAMS американського виробництва, яку допоміг придбати уряд Канади, вже доставили в Україну. Це… Читати більше
Ввечері, 22 листопада, російські загарбники завдали два удари по Запорізькій області. Один був по регіону,… Читати більше
Міністр оборони України Рустем Умєров під час робочої поїздки до Швеції провів низку результативних зустрічей… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.