Про це розповів директор департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександр Возний в Facebook, пише Рубрика.
У чому проблема?
Декоративні луки та обмеження косіння на визначених ділянках є поширеною практикою в багатьох європейських столицях, зокрема Лондоні, Відні, Берліні та інших.
Важливою перевагою цих підходів є забезпечення харчуванням (пилок та нектар) комах-запилювачів. А це зі свого боку сприяє розвитку біорізноманіття.
Тоді у Києві запланували створити 64 декоративні луки: їх повинні засіяти у кожному районі.
А вже у травні 2023 року для того, щоб застосувати європейські практики захисту біорізноманіття у Києві мали висадити 25 декоративних лук та відмовитися від скошування трави на експериментальних ділянках.
Яке рішення?
У 2024 році столиця України Київ продовжить експеримент із декоративними луками й відмовою від косіння трави.
Адже декоративні луки також допомагають зберігати воду в ґрунті, покращують якість повітря у місті, примножують біорізноманіття, а також є невимогливими до догляду, зокрема потребують скошування лише один раз на рік.
Як це працює?
"Чи помічали ви ці яскраві квітучі острівці у нашому місті? Такими є результати нашого експерименту зі створення декоративних луків у Києві!", зауважив чиновник.
За словами Возного, хоч висадка ділянок без скошування трави та декоративних лук розпочалася ще у 2023 році, лише зараз можна повністю насолодитися результатами.
У столиці нині квітнуть 17 локацій з декоративними луками. Окрім того, на 39 ділянках міста траву не скошують.
"Завдяки зусиллям наших комунальних підприємств з утримання зелених насаджень по всьому місту зараз квітнуть 17 локацій з барвистими декоративними луками. Також маємо 39 ділянок без скошування, а отже природного зростання трав та квітів", повідомив Возний.
Нагадаємо, що у Києві почали створювати перші унікальні ландшафтні рішення для збирання та подальшої утилізації води, що мають вигляд квіткової клумби. Їх називають дощовими садками.
З 25 грудня до 10 січня Львовом курсуватиме різдвяний трамвай з колядками. Він буде на маршруті… Читати більше
Миколаївський краєзнавець, колекціонер, моделіст Андрій Шинкаренко разом зі своїм сином Андрієм розробили та виготовили оригінальні… Читати більше
Українці у середу, 25 грудня, могли отримати фейкові повідомлення про заборгованість перед "Новою поштою". Проте… Читати більше
Оборонне відомство кодифікувало і допустило до постачання у підрозділах Сил оборони безпілотний авіаційний комплекс «Щедрик»… Читати більше
У Національному аерокосмічному університеті ім. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» відновили приміщення навчально-експериментальних майстерень, пошкоджених російськими… Читати більше
На борту літака авіакомпанії Azerbaijan Airlines, який сьогодні зранку впав поблизу Актау в Казахстані, перебувало… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.