У Львівському університеті відкривають нову спеціалізацію з робототехніки: у чому рішення
У Львові факультет прикладних наук Українського католицького університету оголошує про відкриття нової спеціалізації з робототехніки, де майбутніх спеціалістів навчатимуть програмувати та створювати роботів й роботизовані системи.
У чому проблема?
Зважаючи на те, як зростає значущість технічних професій, успіх саме за технічною освітою. Зокрема, як стверджують вчені, майбутнє за робототехнікою й програмуванням.
Саме тому у найближчому майбутньому стануть популярними професії, яких зараз навіть не навчають у вищих навчальних закладах, але які нерозривно пов'язані із сучасною освітою, бо будь-який кваліфікований фахівець повинен володіти насамперед базовими знаннями.
Особливо такі фахівці потрібні зараз, враховуючи реалії великої війни. Адже спеціалісти у сфері робототехніки відіграють важливу роль у процесі реабілітації людей з інвалідністю, поранених та їх реінтеграції у повсякденне життя.
"До нас постійно звертаються різні організації, IT-компанії з запитом допомогти у тому чи іншому проєкті. На жаль, фахівців критично бракує. Вміння робити компʼютерно-інженерні та робототехнічні розробки є ключем до технологічної незалежності й розвиненості держави.
А це особливо важливо в часі війни, адже є потреба у розробці власних роботів, embedded-пристроїв, пристроїв подвійного та ужиткового призначення, які допоможуть Україні вистояти, перемогти і відбудуватися", наголошує керівник програми, викладач кафедри комп'ютерних наук та інформаційних технологій, доцент Факультету прикладних наук УКУ Олег Фаренюк.
Яке рішення?
Тому у Львові факультет прикладних наук Українського католицького університету оголошує про відкриття нової спеціалізації з робототехніки.
Ця програма надає набір курсів для опанування навичок програмування та створення роботів та роботизованих систем.
Як це працює?
"Для виготовлення, до прикладу, біонічних протезів потрібні фахівці з компʼютерної інженерії. Адже зчитування сигналів з мʼязів – це дуже складна комп'ютерно-інженерна задача. Потрібно знати, як виміряти сигнал, правильно його зчитати, зрозуміти й відтворити за допомогою невеликого компʼютера, який розміщений у протезі, – це все вимагає ґрунтовної кваліфікації.
Частину з цього ми вивчатимемо на курсах спеціалізації з робототехніки. Звісно, вироблення протезів – це мистецтво, до якого долучаються фахівці з різних сфер, зокрема медичної. Але навіть адаптація протеза під людину вимагає спеціаліста, який орієнтується у робототехніці", – каже координатор програми.
- Робототехніка;
- Комп'ютерна інженерія;
- Embedded-розробка.
- "Фундації прикладної фізики";
- "Цифрові схемотехніки";
- "Embedded-розробка".
- "Теорія керування";
- "Теорія сенсорів";
- ROS;
- "Комп'ютерний зір";
- "Людино-машинна взаємодія";
- "Кінематика і динаміка роботів";
- "Автономна робототехніка";
- "Комп'ютерні інтерфейси";
- "Edge AI/ML" та інші.
Нагадаємо, що за сприяння проєкт USAID "Економічна підтримка України" (Проєкт USAID) у Tech StartUp School Львівська політехніка в рамках проєкту "Кращі технічні навички та інклюзивні умови для розвитку робочої сили в машинобудівному секторі України" відкрили Лабораторію робототехніки.