ЗМІ: США занепокоєні ударами українських безпілотників по стратегічних РЛС "Воронеж" у росії
У Вашингтоні занепокоєні, що удари українських дронів по системах раннього ядерного попередження російської федерації можуть викликати небезпечну реакцію кремля в той час, як у Білому домі розглядають можливість скасувати обмеження для застосування зброї США по об'єктах у росії.
Про це пише Washington Post, передає Рубрика.
"Сполучені Штати стурбовані недавніми ударами України по російських об'єктах раннього попередження, які відстежують балістичні ракети", – цитує газета американського чиновника, який говорив на умовах анонімності через делікатність питання.
Він зазначив, що Вашингтон висловив Києву стурбованість через атаки по двох радіолокаційних станціях, які забезпечують як звичайну протиповітряну оборону, так і попередження про ядерні пуски на Заході.
За словами американського чиновника, ці об'єкти не були долучені безпосередньо до ведення війни рф проти України. Однак, продовжив представник адміністрації, вони є "чутливими точками" для росії, оскільки доводять кремлю, що його стратегічні можливості стримування стають цілями для ураження.
Водночас представники ЗМІ звернулося по коментар до українського чиновника, обізнаного зі справою. За його словами:
"Росія використовувала ці радіолокаційні пункти для спостереження за діяльністю українських військових, зокрема за використанням Києвом повітряної зброї, такої, як безпілотники та ракети".
Він зазначив, що якщо російські системи раннього ядерного попередження будуть засліплені українськими атаками, навіть частково, це може зашкодити стратегічній стабільності між Вашингтоном і москвою.
"Кожному повинно бути очевидно, що (Сполучені Штати) не мають жодного наміру застосувати ядерну зброю проти росії. Але, безперечно, є занепокоєння щодо того, як росія може сприйняти, що її засоби стримування стають цілями, а системи раннього попередження піддаються атаці", — резюмував він.
Нагадаємо, упродовж останніх днів українські ударні БПЛА атакували російську загоризонтну радіолокаційну станцію "Воронеж-ДМ" у Краснодарському краї, а також станцію "Воронеж-М" поблизу Орська, що за 1800 км від кордону з Україною.
Згодом з'явились фото із супутника наслідків атаки на загоризонтну РЛС у рф за 1800 км від кордону.
Що відомо про дозвіл на удари по території рф
Президент Володимир Зеленський наголосив, що можливість використання на території Росії західної зброї – це не наступ, а захист українців.
Своєю чергою Гельсінська комісія США також заявила, що Сполучені Штати Америки мають дозволити Україні наносити удари американською зброєю по силах ЗС рф у прикордонних районах росії. Проте в Пентагоні заявили, що американська зброя призначена для використання на території України.
28 травня премʼєр Бельгії під час пресконференції пояснив, що 30 винищувачів F-16, які Бельгія зобов'язалась передати Україні, можна буде використовувати тільки на українській території. Те саме стосується й іншого озброєння, передбаченого безпековою угодою.
Своєю чергою генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг наголосив, що використання Україною західної зброї проти цілей у росії не зробить НАТО частиною конфлікту. Очільник Альянсу подвоїв зусилля, щоб закликати союзників скасувати обмеження на ураження цілей у росії.
Зауважимо, що Швеція дозволила Україні використовувати свою зброю для ударів по росії. Також у Польщі підтримали право України використовувати західну зброю для ударів по рф.