В “Українській бронетехніці” пояснили, чому складно виробляти снаряди стандарту НАТО в Україні

Снаряди стандарту Північноатлантичного Альянсу, а саме калібру 155 мм, що підходять до західної техніки, мають "вузьке місце" у питанні порохових зарядів.

Про це сказав гендиректор підприємства "Українська бронетехніка" Владислав Бельбас на конференції hromadske "Життя у тривалій війні".

Представник компанії пояснив, що на 155-мм пострілах використовується трикомпонентний порохдоволі складна технологія. Основна база для виробництва порохів — нітроцелюлоза, тобто хімічно оброблена бавовна.

"Бавовна у нас не росте, а росте в регіоні, де значний вплив має росія. Це щодо того, чому важко нам в Україні зробити це. Це дуже брудне виробництво", підкреслив Бельбас.

Гендиректор підприємства зазначив, що поставити Україні мільйон боєприпасів, обіцяних іноземними партнерами, не вийшло не через відсутність фінансування, а через неможливість виробити цей мільйон в певний період через технічні складності.

Наразі виробництво у США завантажене до 2028 року, в Європі — теж на декілька років вперед.

"Тому складність по компонентах — стоїть черга на порох. Неважливо, скільки ти снарядів робиш, вийде пострілів стільки, скільки вийде порохових зарядів", підкреслив Бельбас.

Гендиректор "Української бронетехніки" вважає, що Україні поки варто сконцентруватися на виробництві "радянських" артилерійських пострілів калібру 122, 152, а щодо 155-мм снарядів — поступово освоювати їх у координації із західними партнерами.

Він додав, що коли Україні організують виробництво 155-мм снарядів, все одно доведеться десь купувати цей порох.

"А це значить, що обмежимо когось там у виробництві повного пострілу. Якщо ми виробимо в Україні мільйон снарядів — тіло снаряда споряджене підривачем, яке вистрілюється завдяки пороховому заряду, — без порохового заряду це просто мільйон снарядів, ними неможливо буде стріляти. І так по всіх снарядах", зауважив Бельбас.

Представник компанії також зауважив, що раніше в Україні було виробництво порохів, але це були одно- та двокомпонентні порохи, які підходять для "радянських" артилерійських пострілів калібру 122, 152 або мінометних пострілів.

До того ж Україна "загубила" свого виробника пороху, він не був у пріоритеті раніше — це підприємство у банкрутстві з 2013-2014 року.

Як сказав Бельбас, порохові заряди також є "вузьким місцем" для "радянських" снарядів. Але країни східної Європи виробляють ці порохи і є можливість їх постачання.

Постачання Україні боєприпасів з ЄС

Нагадаємо, 3 травня минулого року Рада ЄС схвалила рішення про допомогу для України у розмірі 1 млрд євро для спільних закупівель боєприпасів та ракет.

План закупівель передбачав виділення 1 млрд євро на компенсацію постачання державам-членам, ще 1 млрд — на спільні закупівлі боєприпасів, а також збільшення виробничих потужностей у ЄС.

14 листопада міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус визнав, що Євросоюз не зможе надати Україні мільйон артилерійських снарядів до березня 2024 року.

Проте 11 січня в Єврокомісії заявили, що Європейський Союз зможе виготовити один мільйон боєприпасів для України до кінця зими 2024 року.

Згодом стало відомо, що протягом минулих місяців Європейський Союз значно наростив виробництво боєприпасів та доведе цю спроможність до 1 млн боєприпасів на рік вже у березні поточного року і до 2 млн – у 2025 році.

Також німецький виробник зброї Rheinmetall є наразі одним з основних постачальників військової техніки для України, який обіцяє поставити для ЗСУ велику кількість різноманітних боєприпасів і броньованої техніки цього та наступного року.

Свіжі дописи

  • Новини

ОСУВ “Хортиця”: на Донеччині поблизу Великої Новосілки є ризик оперативного оточення українських сил

У Донецькій області на Новопавлівському напрямку поблизу Великої Новосілки є ризик оперативного оточення українських Сил… Читати більше

Thursday January 23rd, 2025
  • Новини

Якщо скоротити чисельність ЗСУ, то замість них знадобляться інші війська у тій кількості, – Зеленський

Якщо скоротити чисельність українських Сил оборони, то замість них знадобляться інші війська у тій кількості,… Читати більше

Thursday January 23rd, 2025
  • Новини

Шмигаль: Ініціатива “Пліч-о-пліч” стане національною об’єднуючою платформою громад

Ініціатива "Пліч-о-пліч", започаткована як допомога регіонів України у відбудові громад деокупованої Херсонської області, вийде на… Читати більше

Thursday January 23rd, 2025
  • Новини

Перша жінка-машиністка електропоїзда закінчує навчання у Київському метро

Стати першою жінкою-машиністкою електропоїзда у Київському метро готується Катерина Єсипчук: вона завершує навчання. Про це йдеться в… Читати більше

Thursday January 23rd, 2025
  • Новини

У Сумській області прикордонники безпілотниками оточили військового рф та змусили здатися

У Сумській області українські прикордонники взяли в полон російського військового за допомогою безпілотника. Про це… Читати більше

Thursday January 23rd, 2025
  • Новини

У Миколаєві розпочне свою роботу новий простір – Українсько-данський молодіжний дім

24 січня в Миколаєві відкриють Українсько-данський молодіжний дім. Новий простір для молоді відкриється подією Åbne… Читати більше

Thursday January 23rd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.