Про це пише Рубрика, посилаючись на Міністерство охорони здоров'я.
Як зазначили у відомстві, це "історичне рішення", яке має зміцнити психосоціальну підтримку у країнах, зокрема, під час воєн, природних катастроф і гуманітарних криз.
Країни-члени домовилися інтегрувати ментальне здоров'я та психосоціальну підтримку в системи реагування на надзвичайні ситуації.
"Це ті аспекти, які ми наразі враховуємо в Україні під час розбудови екосистеми психологічної підтримки в межах реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров'я "Ти як?" за ініціативи першої леді України Олени Зеленської", – додають у МОЗ.
Резолюція закликає до інтегрованих, якісних послуг у сфері ментального здоров'я, які мають бути доступні всім, особливо у нестабільних і постраждалих від конфліктів районах.
Держави-члени мають реалізувати Комплексний план дій ВООЗ щодо ментального здоров'я на 2013-2030 роки, включаючи ментальне здоров'я та психосоціальну підтримку в заходи з підготовки до надзвичайних ситуацій, реагування та відновлення.
А ВООЗ повинна надавати технічну підтримку, сприяти міжвідомчій координації та забезпечувати інтеграцію ментального здоров'я та психосоціальної підтримки у рамки підготовки та реагування на надзвичайні ситуації.
"Прогрес буде відстежуватися за допомогою щорічних звітів до Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я з 2025 по 2031 роки, що забезпечить підзвітність і постійну увагу до питань, пов'язаних з ментальним здоров'ям у надзвичайних ситуаціях.
Окрема подяка Постійному представництву України при Відділенні ООН та інших міжнародних організаціях за спільну роботу над втіленням ініціативи", – додають у МОЗ.
Окрім українців, проєкт резолюції підтримали представники Канади, Чилі, Домініканської Республіки, Еквадору, Естонії, Фінляндії, Грузії, Гватемали, Ізраїлю, Японії, Латвії, Литви, Мексики, Молдови, Монако, Нідерландів, Японії, Норвегії, Перу, Португалії, Сьєрри-Леоне, Словаччини, Словенії та Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії.
Міністр охорони здоров'я України на асамблеї вкотре нагадав про повномасштабне вторгнення.
"Наше гасло – все для здоров'я, здоров'я – для всіх. Але у нас, українців, є й інше гасло – вижити у страшній війні, яку Росія розпочала проти України…
Коли ситуація, яка загрожує життю, як це відбувається зараз в Україні, стає буденністю – безпека стає пріоритетом, а здоров'я – привілеєм", – сказав міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко під час виступу на Асамблеї.
Нагадаємо, раніше ВООЗ визнала самотність нагальною глобальною загрозою для здоров'я. Її вплив може бути таким же шкідливою для здоров'я людини, як і паління 15 сигарет за добу.
Також у січні цього року міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявляв, що Україна готується до потенційної пандемії "хвороби Х" на основі здобутого досвіду під час пандемії COVID-19.
Окрім того, про ментальне здоров'я українці зможуть поговорити із сімейним лікарем.
Ситуація в акваторії Чорного та Азовського морів залишається сталою. Росіяни тримають свій корабельний склад подалі… Читати більше
У Німеччині завершила навчання із застосування зенітно-ракетного комплексу Patriot четверта група українських військових. Про це… Читати більше
Російські окупанти сьогодні, 5 листопада, атакували Харків. Внаслідок атаки відомо про постраждалого. Про це повідомляє… Читати більше
Країни "Великої сімки" та ще три держави серйозно стурбовані відправкою північнокорейських солдатів на війну проти… Читати більше
В Україні в усіх регіонах стартував опалювальний сезон. Винятком є Херсонщина, де ще зберігається відносно… Читати більше
Іграшка-цуценя без кінцівки допоможе дорослим почати розмову з дітьми про інвалідність, інклюзію та прийняття. Про… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.