В Україні відкрили третій табір для російських військовополонених
Новий табір утримання військовополонених "Центр-3" прийняв перших російських військовополонених.
Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на проєкт "Хочу жить".
Через велику кількість росіян, які здалися в полон, і фактичне блокування обмінів російською стороною, Україна змушена відкривати нові місця утримання військовополонених. Ймовірно, це не останній такий табір для військовополонених росіян, що розпочав роботу цьогоріч, зазначають у "Хочу жить".
Підкреслюється, що на відміну від держави-агресора Україна дотримується Женевської конвенції. Росіян, які потрапили в полон, утримують не в колоніях суворого режиму разом з ув'язненими, а в передбачених саме для військовополонених таборах і спецдільницях при СІЗО.
Їх не позбавляють зв'язку з рідними, до них пускають Міжнародний Червоний Хрест, вони мають змогу отримувати посилки та грошові перекази, працювати, займатися спортом і дозвіллям.
Усього цього українські військовополонені в росії позбавлені, хоча рф і є підписантом Женевських конвенцій.
"Хочу жить" – державний проєкт, покликаний допомогти військовим армії РФ безпечно здатися в полон. Проєкт було запущено у вересні 2022 року Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими, що діє за підтримки Міністерства оборони України та Головного управління розвідки.
За даними ГУР МОУ, станом на 10 травня 2024 року на проєкт "Хочу жить" надійшло понад 35 тисяч заявок – переважно від чинних російських військових, 260 осіб уже скористалися ним.
Обмін полоненими
Зазначимо, Україна та Росія з початку повномасштабної війни провели низку обмінів військовополоненими. З серпня 2023 року москва заморозила обмін полоненими з Україною.
Проте 3 січня між Україною та Росією пройшов найбільший обмін полоненими з початку повномасштабного вторгнення. Україні вдалося повернути додому 230 захисників.
24 січня Україна та Росія мали провести 50-й обмін полоненими, але його було зірвано через падіння літака Іл-76 під Бєлгородом.
Росіяни заявили, що на борту літака нібито були десятки українських полонених. Але Україна не підтверджує це.
За даними ГУР Міноборони, зірваний обмін мав бути одним із найбільших за час війни.
А 8 лютого, до України повернулися із російського полону ще 100 захисників, серед тих, хто їде додому – прикордонники, нацгвардійці та військові Збройних сил України.