Уряд Литви виділив 13,5 млн євро на придбання радарів повітряного спостереження для України

29 травня литовський уряд виділив 13,5 млн євро на придбання радарів повітряного спостереження, які передадуть коаліції з пошуку засобів протиповітряної оборони України, що очолює Німеччина.

Про це розповів міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас, передає LRT.

Як зазначив очільник литовського оборонного відомства, ці радари посилять систему попередження в Україні.

"Таким чином, ми приєднуємося до ініційованої Німеччиною коаліції з протиповітряної оборони. Німеччина надала Україні третю систему Patriot та інші системи, тому ми робимо свій можливий внесок у відповідь", сказав Кащюнас.

Зі слів литовського міністра, мета його держави цьогоріч – відправити в Україну чотири радари.

"Вони посилять попередження, видимість і здатність знищувати повітряні цілі. Цього року ми відправимо чотири радари, а потім продовжимо закуповувати радари, тому що вони потрібні Україні, вони самі визначили цю потребу", розповів очільник Міноборони Литви.

Нагадаємо, наприкінці квітня ми писали, що Литва розглядає можливість внеску в німецьку Коаліцію протиповітряної оборони шляхом надання Україні радарів повітряного спостереження.

Що відомо про ініціативу пошуку ППО для України

Нагадаємо, уряд Німеччини запустив ініціативу з пошуку додаткових засобів протиповітряної оборони, які можна передати Україні, 17 квітня. Берлін пізніше повідомляв, що обговорює з Данією та Нідерландами фінансування ініціативи.

У квітні Бельгія також оголосила про виділення 200 мільйонів євро на німецьку ініціативу, а у травні Канада пообіцяла дати понад 55 мільйонів доларів.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус також оголосив про наміри придбати у Сполучених Штатів Америки три пускові установки для реактивних систем залпового вогню HIMARS та передати їх Україні.

Нагадаємо, що на 22-му засіданні Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"), що відбулося напередодні, висловили підтримку ініціативі Німеччини з пошуку засобів протиповітряної оборони для Києва низка країн.

Зокрема Нідерланди планують у короткий термін зібрати зенітно-ракетний комплекс Patriot та передати його Україні, а також закликають долучитися й інші країни, які мають на озброєнні саме таку систему протиповітряної оборони.

А 24 травня прибув ще один німецький зенітний комплекс Iris-T-SLM. Таким чином зараз в Україні є чотири системи Iris-T середньої дальності та одна система Iris-T малої дальності.

Свіжі дописи

  • Новини

На Берлінале українська команда фільму “Стрічка часу” розгорнула прапор з підписами військових

На Берлінському міжнародному кінофестивалі уперше показали український документальний фільм "Стрічка часу". Перед великою прем'єрою на… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Не тільки ракета “Трембіта”: на виставці озброєнь вперше показали дрон “Булава” та іншу сучасну техніку

Нещодавно на виставці Defense Tech Innovations Forum 2025 представили сотні технологічних розробок для фронту –… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

На переговори зі Сполученими Штатами вже сьогодні поїдуть Єрмак та Свириденко

23 лютого керівник Офісу президента Андрій Єрмак та міністерка економіки Юлія Свириденко матимуть новий раунд… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

У Талліні з нагоди третьої річниці вторгнення рф в Україну відбувся мітинг

Напередодні на площі Свободи в естонській столиці Таллінні відбувся мітинг з нагоди третьої річниці повномасштабного… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

ЗМІ: Зеленський визначив склад армійських корпусів та призначив командирів

Верховний головнокомандувач Володимир Зеленський на Ставці визначив склад армійських корпусів та призначив командирів: зміни мають… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Абсолютна більшість українців погоджується на припинення вогню лише за умови гарантій безпеки, – результати опитування

Українці категорично проти переговорів Сполучених Штатів Америки та російської федерації щодо закінчення війни без участі Києва. Також… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.