Про це повідомив Стефанчук у соцмережах.
Саме так відреагував голова ВРУ на заяву путіна. У ній диктатор зауважив, що оскільки 5-річний термін повноважень Зеленського закінчився, а нових виборів не проводять, то влада в Україні нібито має перейти в руки парламенту та його спікера. Як доказ він навів спотворений зміст однієї зі статей української Конституції.
"Дуже добре, що на росії почали читати Конституцію України. Рекомендував би допитливим читачам опановувати текст нашої Конституції не вибірково й звернути увагу на частину 1 статті 108: "Президент України виконує свої повноваження до вступу на пост новообраного Президента України".
У демократичних суспільствах це називається неперервністю влади. Але ця "неперервність" не в російському (як "довічність"), а в нормальному, демократичному та безпековому розуміннях.
Тому Президентом України є і до завершення воєнного стану буде залишатися Володимир Зеленський. І все це відповідно до Конституції та законів України", підкреслив Стефанчук.
Також Голова Верховної Ради зауважив, що такі російські наративи є передбачуваними та безглуздими.
Але його бентежить інше – що "окремі "українські" політики, ніби готуючи підґрунтя, майже слово у слово цитують висловлені наративи, зокрема, і у стінах Українського Парламенту".
"І наостанок, як говорив наш Тарас: "Чужого навчайтесь та свого не цурайтесь!
Тому було б дуже добре, якби крім Конституції України, на росії почали читати свою власну "Конституцію". І йдеться не про якісь примарні для росії засади демократичного устрою чи прав людини та громадянина.
А хоча б у тій частині, де сказано, що російська федерація вживає заходів із підтримки та укріплення міжнародного миру та безпеки, забезпеченню мирного співіснування держав і народів. Аби далеко не гортати — це стаття 79.1", наголосив спікер ВРУ.
Що відомо про вибори в Україні
Нагадаємо, що в Україні вибори президента були заплановані на 2024 рік. Вони мали б пройти наприкінці березня.
Але зараз у нашій країні діє воєнний стан, який запровадили ще на початку повномасштабного вторгнення російських окупантів. Згідно із законом, під час воєнного стану проведення виборів заборонено.
Президент Володимир Зеленський вважає, що проведення виборів найближчим часом забере увагу українців та світу від головного – від процесу відновлення миру. Окрім того, організувати вибори в умовах бойових дій складно, а також це суперечить законодавству.
Окрім того, у листопаді минулого року усі політичні сили, які представлені у Верховній Раді підписали меморандум про проведення наступних виборів тільки після завершення воєнного стану.
Самі українці теж не погоджуються з ідеєю проводити вибори під час повномасштабної війни. За соцопитуванням Київського міжнародного інституту соціології, переважна більшість українців (69%) вважають, що глава держави Володимир Зеленський має працювати на посаді президента до кінця воєнного стану.
У Запорізькій області добудовують третю підземну школу. В освітньому закладі навчатимуться 1000 дітей у дві… Читати більше
Росіяни б'ють з усіх типів зброї по центральній частині населених пунктів Куп'янської громади. Проте тут ні… Читати більше
Уряд ухвалив проєкт розпорядження, який передбачає зміни до переліку адміністративних послуг, які надаються органами виконавчої… Читати більше
Рішення Центрального банку росії (ЦБР) утримувати ключову ставку на рівні 21% може посилити дисбаланс в… Читати більше
Російський військовий вертоліт Мі-28 розбився у Воронезькій області, два члени екіпажу загинули. Про це повідомляє… Читати більше
Укрпошта пропонує українцям обрати найкращу поштову марку і блок серед випусків, присвячених важливим темам року.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.