fbpx
Сьогодні
11:24 29 Тра 2024

Швеція оголосила про найбільший пакет військової допомоги Україні на понад $1 млрд: літак ДРЛВ, бронетехніка і не тільки

English version here

Фото: flickr.com

Швеція виділить Україні найбільший від початку повномасштабного російського вторгнення пакет допомоги на 13,3 мільярда крон (понад й мільярд доларів).

Про це мова йде в заяві шведського уряду, пише Рубрика.

Як повідомляють, до пакета ввійшли:

  • літаки повітряного спостереження та управління (ASC 890), для посилення української протиповітряної оборони,
  • весь шведський запас бронетранспортерів PBV 302.

Як кажуть у шведському уряді, завдяки літакам ASC 89 Україна зможе виявляти повітряні та морські цілі на великій відстані й завдавати по них ударів.

Окрім того, пакет допомоги міститиме удосконалені ракети класу "повітря-повітря" середньої дальності RB 99-AMRAAMі, які можна використовувати й з літаків, і з наземних систем ППО.

Ракета

Ракета "повітря-повітря" Rb 99 (AIM-120). Фото: ЗС Швеції

Rb 99 – це ліцензійна версія американської ракети AIM-120B (AMRAAM) з дальністю пуску до 70 кілометрів, які раніше складали у Швеції.

Також Швеція надасть додаткові 155-мм артилерійські снаряди та ресурси для обслуговування раніше наданої техніки.

Нагадаємо, що Уряд Швеції домовився про створення трирічної рамкової програми військової підтримки України на 2024-2026 роки на загальну суму 75 млрд шведських крон (понад 6 млрд євро).

Ці кошти витратять на довгострокові пожертви додаткового військового спорядження та закупівлю нового для прямого постачання в Україну.

Тоді шведський прем'єр наголосив, що його країна підтримуватиме Україну «стільки, скільки потрібно». Загалом від початку повномасштабного вторгнення рф у лютому 2022 року Швеція надала Україні 43,5 мільярда шведських крон (близько 4,13 мільярда доларів) допомоги.

Окрім того, Україна отримала дозвіл від Швеції бити по російській федерації тією зброєю, яку їй передав Стокгольм.

Що відомо про літаки ASC 890

Літак ASC 890 надасть Україні абсолютно нові можливості повітряної радіолокаційної розвідки та бойового керування цілями в повітрі та на морі.

Також збільшаться можливості України щодо виявлення та боротьби з цілями на значних відстанях.

Літак ASC 890 Швеції

Фото: flickr.com

Ці технології на літаку означають, що у ДРЛВ є здатність розрізняти об'єкти та кораблі краще, ніж у традиційного радара.

Імовірно, прямого використання цих літальних апаратів над територією Україні не буде через загрозу ураження, однак вони зможуть виконувати польоти у повітряному просторі прикордонних країн.

Рубрика:
Події Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: