Про це повідомляє Рубрика з посиланням на The Wall Street Journal.
Виробництво іранських БпЛА росією розташоване в кількох ангарах в особливій економічній зоні "Алабуга".
Як розповідає видання, російські бізнесмени уклали угоду про будівництво вищезгаданого заводу ще наприкінці 2022 року, коли вони прилетіли до Ірану з вигідною пропозицією у вигляді 1,7 млрд доларів, що частково були сплачені золотими злитками.
Зокрема, відповідно до контракту, завод в "Алабузі" повинен виробляти 6 тисяч "Шахедів" на рік, на додаток до розвідувальних дронів.
Вже у квітні підприємство випередило графік та поставило 4,5 тисячі обіцяних дронів.
Зокрема згідно з даними розвідки, російських військових вже навчають керувати безпілотниками в Сирії інструктори з Революційної гвардії й підтримуваного Іраном бойового угруповання "Хезболла".
Окрім того, в "Алабузі" також виробляються розвідувальні безпілотники М3 "Альбатрос". Завдяки їм, як пише WSJ, ворог зміг отримати детальну фоторозвідку українських позицій та пересувань на лінії фронту. За словами виробника, БпЛА також допомогли відбити спробу вторгнення в Бєлгородську область.
Росія також виробляє власні боєголовки замість того, щоб чекати на іранські. Це, своєю чергою, також прискорює виробництво боєздатної зброї.
"Перехід Москви на безпілотники відбувається завдяки використанню тіньових логістичних мереж Тегерана на додаток до іранських військових технологій", – пояснює видання.
Початкове виробництво БпЛА "Альбатрос" значною мірою покладалось на студентів з довколишніх технічних коледжів. Втім, Москві було цього недостатньо, у зв'язку з чим працівників почали шукати в Африці.
На початку 2023 року російські бізнесмени з "Алабуги" орендували зал у висококласній школі Уганди, зібравши аудиторію з молодих студенток. Останнім запропонували кваліфіковану роботу з оплатою втричі вищою, ніж на їх батьківщині, оплату авіаквитків, безкоштовне проживання й інше.
Допомога Ірану Росії під час війни
13 вересня 2022 року військові ЗСУ вперше знищили ударний дрон-камікадзе іранського виробництва, який використали росіяни.
За даними української розвідки, росія замовила в Ірані понад 2400 дронів-камікадзе. Іран заперечує надання росії зброї для війни в Україні.
Проте експерти Генпрокуратури встановили, що виробником БпЛА "Shahed" є іранська авіабудівна компанія.
Розвідка США вважає, що після завершення будівництва заводу з виробництва дронів "Шахед" у росії той може мати значний вплив на війну в Україні.
Окрім того, американське видання отримало внутрішні документи про роботу заводу з виробництва іранських безпілотників у спеціальній економічній зоні "Алабуга" в російському Татарстані, який до 2025 року за планом має випустити понад 4000 дронів-камікадзе "Шахеди".
Тим часом Європейський союз планує посилити санкції проти Ірану через його допомогу ворогу.
Как выбрать VPS на Windows? Если ваша работа связана с продуктами Microsoft, такими как ASP.net,… Читати більше
Німецька компанія C. Bechstein Pianoforte AG передала близько 100 фортепіано W. Hoffman для українських мистецьких… Читати більше
Серьги должны подчеркивать безупречный вкус и уникальность делового образа. Но комбинировать украшения с лаконичным костюмом… Читати більше
Фахівці Всеукраїнської програми ментального здоров’я "Ти як?" пояснили, яку техніку застосувати, щоб допомогти сторонній людині… Читати більше
Американський президент Дональд Трамп вважає Кім Чен Ина "розумним хлопцем" та заявив, що планує відновити… Читати більше
У ніч на 24 січня російські загарбники вкотре атакували Україну ударними дронами. Через падіння уламків… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.