fbpx
Сьогодні
12:39 26 Тра 2024

Кошти, які зібрали на знесення так званої "церкви-МАФу" в столиці, віддали на ЗСУ: як працює це рішення

Компанія Inzhur, яка демонтувала самочинне будівництво УПЦ МП у Києві, перерахувала Фонду компетентної допомоги армії "Повернись живим" 1 мільйон гривень.

Про це пише Рубрика.

У чому проблема?

У столиці МАФ, який належить УПЦ МП, на території музею зʼявився ще 2007 року, а 2010 року його фактично перетворили на капітальну споруду. Усе це відбувалося з порушенням законодавства, без відповідних дозволів.

За документами це були три кіоски по 20 квадратних метрів, звідси й зʼявилася назва "церква-МАФ". Судова тяганина щодо незаконності зведення будівлі тривала кілька років.

церква-маф

Фото: Фейсбук / Національний музей історії України

Торік у вересні Північний апеляційний господарський суд Києва підтвердив рішення Господарського суду міста Києва, який зобов'язав демонтувати споруду.

Яке рішення?

У квітні Національний музей історії України оголосив збір на знесення "церкви-МАФу" самостійно. Менш ніж за добу зібрали понад 772 000 гривень.

За 16 годин вдалося зібрати навіть більшу суму — 870 тисяч гривень, завдяки 2266 жертводавцям. Найбільші дві пожертви склали по 30 тисяч гривень, найменша — 10 копійок.

Згодом компанія Inzhur, яка демонтувала самочинне будівництво УПЦ МП у Києві, перерахувала Фонду компетентної допомоги армії "Повернись живим" 1 мільйон гривень.

Як це працює?

16 травня в Києві демонтували "церкву-МАФ" УПЦ МП на території Національного музею історії України.

Проте компанія Inzhur демонтувала незаконну споруду безкоштовно.

знесення так званої

Кошти, які Національний музей історії України зібрав на знесення споруди накопичувалися за рахунок внесків небайдужих українців.

Усю суму Фонд спрямує на Школу підготовки спеціалістів безпілотних авіаційних комплексів "Ятаган".

Школа формується на базі одного з навчальних центрів Збройних сил України. На її потреби "Повернись живим" спільно із ПриватБанком збирають 33 мільйони гривень. Кошти потрібні для:

  • облаштування навчальних класів,
  • трас для польотів,
  • майстерень з ремонту БпЛА,
  • закупівлю тренувальних бортів тощо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: