Інститут Американістики описав найкращі практики планування громадського транспорту в Україні та співпраці з партнерами

Ефективне планування має бути зосереджене на практиках мультимодальності та транспортно-орієнтованого розвитку

Детальніше про це пишуть експерти аналітичного центру «Інститут Американістики» у своєму дослідженні, де описують найкращі практики планування міського громадського пасажирського транспорту (МГПТ)

Співпраця України з міжнародними партнерами, зокрема з ЄС та США, відіграє важливу роль у розвитку МГПТ в українських містах:

  • Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) допомагає у фінансуванні проєктів з покращення муніципальної інфраструктури та громадського транспорту. Пакет ЄІБ «Солідарність в Україні» передбачає фінансову підтримку для нагальних потреб і довгострокових інфраструктурних проектів.
  • США взяли на себе зобов'язання підтримувати транспортну інфраструктуру України через такі ініціативи, як Американо-українська робоча група з питань інфраструктури.Це включає в себе призначення радників з відбудови для надання технічної допомоги та обміну передовим досвідом.

Планування міського пасажирського транспорту в Україні відіграє життєво важливу роль у економіці, туризмі та мобільності громадян на місцевому рівні. Оскільки значна частина транспортної інфраструктури була успадкована від СРСР, країна стикається зі значними проблемами та можливостями в модернізації своїх систем для задоволення сучасних потреб.

Ефективне управління МГПТ завжди було викликом через георафічні складники та стан інфраструктури.

Щоб покращити міську мобільність, українські міста мають більше зосереджуються на плануванні мультимодального транспорту. Це передбачає створення мереж, які об'єднують всі види інфраструктури, включаючи громадський трансорт, велосипедний рух та пішохідні доріжки, забезпечуючи доступність всіх видів мобільності. Транспортно-орієнтований розвиток є ще одним елементом, що передбачає створення стійких та динамічних громад шляхом інтеграції житла, бізнесів, транспорту та інших міських послуг навколо транспортних станцій для кращого доступу та інклюзивності.

Іншими прикладами точкового покращення МГПТ в українських містах може бути:

  • Розташування транспортних вузлів для зручного доступу та короткого часу очікування.
  • Встановлення інформаційних табло та інтеграція розкладів.
  • Розробка мобільних додатків для зручної навігації.
  • Сприяння TOD шляхом розвитку житлових і комерційних районів поблизу транспортних станцій, щоб зменшити поїздки автомобілями та збільшити використання громадського транспорту.

Нові технології мають вирішальне значення для складного транспортного планування. Крім того, Україна має впроваджувати принципи зеленого транспорту, вивчаючи передовий міжнародний досвід для сприяння сталому розвитку транспортного сектору.

Детальніше читайте у дослідженні експерта «Інституту Американістики» Арсена Мартищука «Планування міського громадського транспорту в Україні: Мультимодальний підхід»

Дослідження підготовлено у рамках партнерства з медіамережею «Вікно Відновлення».

Раніше Інститут Американістики пояснив, як реалізувати План Маршалла 2.0 для України ще під час війни.

Пошейрити
Опубліковано автором
Богдан Петришин
Теги: Відбудова України Громадський транспорт Інститут Американістики Медіамережа Вікно Відновлення Суспільство транспорт Урбан

Свіжі дописи

  • Новини

На Різдво у Львові почав курсувати святковий трамвай з колядками

З 25 грудня до 10 січня Львовом курсуватиме різдвяний трамвай з колядками. Він буде на маршруті… Читати більше

Wednesday December 25th, 2024
  • Новини

Миколаївський моделіст разом із сином створив новорічні кульки з моделями історичних споруд міста

Миколаївський краєзнавець, колекціонер, моделіст Андрій Шинкаренко разом зі своїм сином Андрієм розробили та виготовили оригінальні… Читати більше

Wednesday December 25th, 2024
  • Новини

Українців попереджають про фейкові повідомлення щодо заборгованості перед “Новою поштою”

Українці у середу, 25 грудня, могли отримати фейкові повідомлення про заборгованість перед "Новою поштою". Проте… Читати більше

Wednesday December 25th, 2024
  • Новини

Міноборони кодифікувало і допустило до постачання у ЗСУ безпілотний авіаційний комплекс “Щедрик”

Оборонне відомство кодифікувало і допустило до постачання у підрозділах Сил оборони безпілотний авіаційний комплекс «Щедрик»… Читати більше

Wednesday December 25th, 2024
  • Новини

У Харківському авіаінституті відновили пошкоджені через російські обстріли навчально-експериментальні майстерні

У Національному аерокосмічному університеті ім. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» відновили приміщення навчально-експериментальних майстерень, пошкоджених російськими… Читати більше

Wednesday December 25th, 2024
  • Новини

Унаслідок падіння пасажирського літака в Казахстані загинуло 38 людей

На борту літака авіакомпанії Azerbaijan Airlines, який сьогодні зранку впав поблизу Актау в Казахстані, перебувало… Читати більше

Wednesday December 25th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.