fbpx
Сьогодні
16:16 25 Тра 2024

FT: Угорщина затримує фінансування зброї для України із прибутків від заморожених російських активів

English version here

Фото: З відкритих джерел

Угорщина затримує ухвалення законодавства, яке б дозволило Україні отримати від Європейського Союзу до 2 мільярдів євро на озброєння користуючись прибутками від заморожених російських активів.

Про це пише видання Financial Times з посиланням на обізнані джерела.

Як зазначають в іноземному виданні, після тривалих дебатів країни Євросоюзу цього місяця погодилися використати прибутки від близько 190 мільярдів євро заморожених російських активів, які зберігаються в бельгійському депозитарії Euroclear, на закупівлю зброї для України.

Однак, як зауважили п'ятеро осіб, що брали участь у зустрічі послів ЄС 22 травня, посол Угорщини виступив проти прискорення виплат, відмовившись від одностайної підтримки ЄС для кожної виплати Україні.

"На цей час вони блокують все, що пов'язано з військовою підтримкою України", – сказав один зі співрозмовників FT.

Він припустив, що застереження Будапешта залишатимуться щонайменше до європейських виборів наступного місяця.

Як повідомляє джерело видання, щоб досягнути згоди стосовно використання прибутку від заморожених російських активів, чиновники ЄС запропонували Угорщині угоду, згідно з якою її частка фондів Брюсселя не буде використана на закупівлю зброї для України.

Це переконало Будапешт не накладати вето, але він затримує виконання планів, не підтримуючи необхідне законодавство. Угорщина загалом не заперечує, однак має занепокоєння щодо автоматизації платежів.

Дипломати сподіваються, що вдасться знайти спосіб розв'язати ці проблеми до запланованої на липень виплати. В Угорщині відмовилися прокоментувати такі плани.

Угорщина і раніше гальмувала численні європейські рішення, що стосуються підтримки України. Однак Будапешт зрештою поступався під дипломатичним тиском з боку ЄС і Вашингтона, зокрема щодо пакета допомоги Києву на 50 млрд євро.

Варто зазначити, що у березні цього року Україна вже отримала перший транш обсягом 4,5 млрд євро. 

Позиція Угорщини щодо України

Як відомо, Угорщина й Україна майже не вели контактів на високому рівні після повномасштабного вторгнення росії у лютому 2022 року. Однак вони активізувались на різних рівнях.

Раніше Зеленський заявив, що під час короткої зустрічі в Аргентині він просив Орбана назвати хоча б одну причину, чому Україна не має бути в ЄС.

Оскільки раніше угорський лідер також зазначив, що має ще 75 можливостей заблокувати процес вступу України, оскільки кожен етап вимагає одноголосного схвалення членів ЄС.

Варто зазначити, що ЄС схвалив виділення Угорщини 10 млрд євро минулого тижня. Однак, будь-яке подальше виділення коштів, швидше за все, зустріне жорсткий опір. Інші 20 млрд євро, які належать Угорщині, утримуються відповідно до окремої процедури, яка дає Брюсселю необхідні важелі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: