На підтримку видавництва Vivat у мережі запустили флешмоб: як працює це рішення
Флешмоб на підтримку видавництва Vivat, яке постраждало внаслідок російських ударів по Харкову, оголосили в мережі.
Про це видавництво повідомило у соцмережі у четвер, 23 травня, передає Рубрика.
У чому проблема?
Зранку 23 травня росіяни масово обстріляли Харків.
Голова Харківської обласної державної адміністрації Олег Синєгубов повідомив, що внаслідок обстрілів постраждала виключно цивільна інфраструктура. Зокрема, окупанти вдарили по цивільному підприємству, яке займається звичайним друком. Мова йде про друкарню Factor druk.
Це один з найбільших типографських комплексів повного циклу в Європі, де друкуються книжки більшості українських видавництв. Видавництво Vivat та книгарні Vivat входять до холдингу "Фактор-друк".
"Це один з найбільших типографських комплексів повного циклу у Європі, тож друкуються там не лише книжки видавництва Vivat, а й практично усіх українських видавництв", – зазначили там.
Там згоріло обладнання на 3-4 мільйони євро, а типографія залишилася практично непрацездатною. Власник групи компаній "Фактор" Сергій Політучий вважає, що така втрата є трагедією не тільки для типографії, а й не меншою мірою для видавничої галузі загалом.
Відомо про 7 загиблих та 16 постраждалих працівників підприємства.
Унаслідок російського удару в зруйнованій друкарні згоріли 50 000 книг.
За словами глави держави Володимира Зеленського, це демонструє, що росія "воює з людяністю і всіма аспектами нормального життя".
Яке рішення?
Щоб підтримати видавництво Vivat, яке постраждало внаслідок російських ударів по Харкову, у мережі оголосили флешмоб.
"росія знищила майже 200 млн українських книг": як українське видавництво об'єдналося з БФ для помсти окупантам
Як це працює?
У Vivat закликали підтримати типографію, сфотографувавши книжки та опублікувавши їх у соцмережах із хештегом #фактордрук.
Українці активно долучилися до цього флешмобу.
А ще – посли Британії та Німеччини.
Так, британський посол Мартін Гарріс пояснив підписникам, що російські ракети поцілили у типографію, яка друкує книги для видавництва Vivat, і українці після цього влаштували флешмоб підтримки.
"Українці сьогодні у відповідь купують книжки (видавництва), і я також. Vivat Vivat!", – цитує Гарріса "Європейська правда".
Він показав свої три придбані екземпляри. Посол, до речі, вільно володіє українською.
Посол Німеччини Мартін Єгер опублікував короткий допис "Vivat Харків", а також поширив допис журналістки Христини Бердинських, де вона нагадує, що це видавництво видало щоденник вбитого росіянами в окупації письменника Володимира Вакуленка, який знайшла поетеса Вікторія Амеліна, яка згодом сама загинула внаслідок ракетного удару у Краматорську.
— Martin Jaeger (@MJaegerT) May 23, 2024
Посол Австрії Арад Бенкьо також розповів підписникам про влучання російських ракет у типографію.
Today Russian missiles destroyed Faktor Druk printing house in Kharkiv, one of the largest printing complexes in Europe. Printers and workers killed and wounded, books burned.
The publishing house printed books from almost all Ukrainian publishers. pic.twitter.com/gvVhRyvJry— Arad Benkö (@AradBenkoe) May 23, 2024
До флешмобу солідарності з видавництвом долучилися і низка західних експертів та журналістів.
I'm holding a copy of my book 'Invasion' in solidarity with my Ukrainian publisher Vivat. This morning Russia attacked Vivat's printing house in Kharkiv. Colleagues were killed and injured. My condolences. Buy Vivat titles & other Ukrainian books. Don't let Russian fascism win pic.twitter.com/R13Du8vFfm
— Luke Harding (@lukeharding1968) May 23, 2024
Нагадаємо, українці, які досягли 18-річного віку, зможуть отримати державну допомогу на придбання книжкових видань державною мовою.