G7 підтримає кредит Україні на 50 млрд доларів під заставу активів рф, – ЗМІ

Країни "Великої сімки" сходяться на думці щодо плану Сполучених Штатів про використання заморожених російських активів. Цей крок забезпечить Україні життєво важливе фінансування на суму до 50 млрд доларів та допоможе захистити її від політичних зрушень з обох боків Атлантики.

Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Bloomberg.

Чиновники, знайомі з ходом дискусій, кажуть, що уряди країн "Великої сімки" нині загалом підтримують пропозицію США використати майбутні доходи, отримані від 280 млрд доларів російського центрального банку, більшу частину яких заблоковано в Європі, для підтримки кредиту Києву.

Міністри фінансів країн "Великої сімки" обговорюють це питання під час зустрічі цього тижня у Стрезе, Італія, з метою узгодити низку варіантів для своїх лідерів для ухвалення остаточного рішення на зустрічі 13-15 червня.

У той час, як "Велика сімка" наближається до загальних питань угоди, багато важливих деталей все ще обговорюються і мають бути узгоджені, повідомили анонімні джерела агентства.

За їхніми словами, вони включають точний механізм кредиту, розмір суми, яка буде залучена авансом, і, що особливо важливо, те, як ризик розподілятиметься між сторонами, що беруть участь.

Проте серед країн "Великої сімки" є консенсус у тому, що Україні потрібно більше фінансування.

Оскільки війна не виявляє жодних ознак вщухання, а російський військовий наступ набирає сили, акцент змістився на забезпечення середньострокової допомоги Києву та подання потужного сигналу Москві про те, що союзники по "Великій сімці" готові підтримувати Україну стільки, скільки потрібно.

На карту поставлено не лише забезпечення того, щоб Україна могла продовжувати фінансувати свою оборону та обслуговувати свій борг, а й те, що вона зможе отримувати стійку фінансову підтримку у 2025 році.

ЄС окремо вже домовився надавати Україні двічі на рік прибуток від заморожених коштів у міру їхнього утворення. США прагнуть використати цей прибуток, щоб мати можливість надати Києву більше грошей уперед, а майбутні доходи покриють ці витрати. Очікується, що заморожені активи будуть приносити близько 5 млрд доларів на рік. Якщо "Велика сімка" дістане угоди, ця угода замінить ініціативу ЄС.

Перевагою авансового надходження доходів від активів буде забезпечення вигоди для України незалежно від політичної невизначеності навколо президентських виборів у США. Розбіжності у Вашингтоні вже ускладнили президентові Джо Байдену надання більшої допомоги Україні, а його суперник, колишній президент Дональд Трамп, висловив скептицизм щодо підтримки Києва.

Нагадаємо, учасники переговорів G7 вже кілька тижнів обговорюють, як найкраще використовувати російські активи на суму близько 300 млрд доларів, які були заморожені після вторгнення Москви в Україну в лютому 2022 року.

США сподіваються, що всі уряди Великої сімки візьмуть участь у наданні авансового кредиту Україні на 50 млрд доларів, але Вашингтон готовий взяти на себе весь кредит самостійно за умови гарантій ЄС, що активи рф залишаться заморожені.

Що відомо про передачу прибутків конфіскованих російських активів Україні

24 лютого країни Групи семи (G7) оприлюднили заяву, в якій підтвердили, що триматимуть замороженими активи росії у своїх юрисдикціях до завершення повномасштабної війни рф проти України.

Варто додати, що у Європейському Союзі підготували законодавчу пропозицію, за якою Україна почне отримувати прибутки від заблокованих активів російського Центробанку вже у липні: кошти спрямують на постачання зброї та розвиток оборонної промисловості.

19 березня Глава дипломатії Європейського Союзу Жозеп Боррель запропонував використати 90% доходів від заморожених в Європі активів рф на закупівлю зброї для України через Європейський фонд миру.

8 травня Постійні представники ЄС погодили використання прибутків від заморожених російських активів на підтримку відновлення України та її військового захисту від агресії рф.

За відкритою інформацією, на балансі Euroclear нині перебувають 192 млрд євро активів російського Центробанку. ЄС шукає правові механізми для подальшого поводження з цими заблокованими ресурсами, а також із нарахованими на них відсотками, обсяг яких за минулі два роки сягнув 5 млрд євро.

Свіжі дописи

  • Новини

У прокат виходить документалка про іноземців в українській армії: як підтримати фільм

Наприкінці січня в Україні відбудеться прем’єра фільму “Одного літа в Україні”, що розповідає про іноземних… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

В Україні побудують другу чергу найбільшої в Східній Європі вітроелектростанції: у Давосі підписали угоду

У Давосі українська група ДТЕК та данська Vestas, яка є провідним світовим виробником вітрових турбін,… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

У Лондоні проходить фотовиставка української фотографки: про що вона і як туди потрапити?

“Рубрика” розповідає деталі. У чому проблема? За кордоном все частіше запитують: “Чи досі в Україні… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

Повернення викрадених росією дітей: Зеленський переговорив з прем’єром Катару та президентом ПАР

Президент Володимир Зеленський у Давосі зустрівся з прем’єр-міністром, міністром закордонних справ Катару Мухаммадом бін Абдулрахманом… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

Нова пошта відкрила нове відділення у Сполученому Королівстві

Відділення компанії Nova Post запрацювало у Манчестері та стало третім у Сполученому Королівстві. Ще два… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

10 тисяч поранених вже перевіз евакуаційний автобус “Австрійка”, названий на честь загиблої госпітальєрки

Екіпажі евакуаційного автобуса "Австрійка", названого на честь загиблої бойової медикині Наталії Яцун (Фраушер), досягли важливого… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.