fbpx
Сьогодні
18:31 22 Тра 2024

Міноборони анонсувало позитивні зрушення щодо постачання Україні систем ППО

фото з відкритих джерел

Вже незабаром очікуються позитивні зрушення щодо постачання Україні систем протиповітряної оборони.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону "Єдині новини" заявив заступник міністра оборони України Станіслав Гайдер, цитує Рубрика.

"Я не можу оголошувати всі деталі обіцянок, які були озвучені партнерами. Але можу сказати, що були оголошені пакети у розрізі всіх восьми коаліцій, зокрема інтегрованої оборони, протиповітряної, авіаційної, артилерії, бронетанкової та інших. Окрему увагу було приділено саме протиповітряній обороні й вже незабаром очікуються позитивні зрушення щодо постачання відповідного озброєння", – сказав Гайдер.

За його словами, загалом вдалося мобілізувати зусилля партнерів на тлі наступу ворога на Харківщині.

"Їхня допомога надходить й посилюється за результатами "Рамштайну", – додав заступник міністра оборони.

Він зазначив, що під час засідання у форматі "Рамштайн" підіймалися питання термінів, якості й пріоритетів постачань.

Що відомо про ініціативу пошуку ППО для України

Нагадаємо, уряд Німеччини запустив ініціативу з пошуку додаткових засобів протиповітряної оборони, які можна передати Україні, 17 квітня. Берлін пізніше повідомляв, що обговорює з Данією та Нідерландами фінансування ініціативи.

У квітні Бельгія також оголосила про виділення 200 мільйонів євро на німецьку ініціативу, а у травні Канада пообіцяла дати понад 55 мільйонів доларів.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус також оголосив про наміри придбати у Сполучених Штатів Америки три пускові установки для реактивних систем залпового вогню HIMARS та передати їх Україні.

Нагадаємо, що на 22-му засіданні Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"), що відбулося напередодні, висловили підтримку ініціативі Німеччини з пошуку засобів протиповітряної оборони для Києва низка країн.

Згідно з інформацією, ініціативу з пошуку засобів протиповітряної оборони для України профінансують Бельгія, Данія, Канада, Нідерланди та Норвегія.

Окрім того, додатково Бельгія, Велика Британія, Іспанія, Литва, Румунія, США та Франція пообіцяли допомогти "обладнанням і ракетами" (ймовірно, не обов'язково в межах ініціативи ФРН), а Латвія – висловила бажання приєднатись до ініціативи.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: