Про це Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими повідомляє у Телеграмі, передає Рубрика.
"Усі наші заклики повернути в Україну тіла захисників, ігноруються російською стороною. Прикладом цього є безпідставна відмова російської сторони провести чергову репатріацію останків загиблих захисників", – ідеться у повідомленні.
Також залишається відкритим питання передачі тіл військовополонених, які, за твердженням російської сторони, загинули у літаку Іл-76 наприкінці січня 2024 року. Російська сторона в черговий раз відкладає можливу репатріацію.
"Повернення тіл для поховання рідними та близькими – гуманітарна місія, властива більшості конфліктів. Проте навіть у такій справі протилежна сторона не може обійтися без штучних перепон та політизації. Навіть решткам своїх солдат Росія не хоче дати спокою", – зазначили у Коордштабі.
У Координаційному штабі запевнили, що роблять все для повернення полеглих героїв.
"Водночас ми закликаємо російську сторону згадати загальнолюдські цінності. Заберіть тіла своїх військових та віддайте їх рідним для належного поховання", – наголосили у Коордштабі.
Як повідомляла Рубрика, від початку повномасштабного вторгнення Росії зникли безвісти понад 52 тисячі українців, серед них – 3 676 дітей.
Повернення тіл загиблих військових
Минулого разу, 26 квітня, Україна повернула тіла ще 140 полеглих на війні військовослужбовців. Більшість з загиблих героїв воювали на Донецькому напрямку.
Зазначимо, що омбудсмен Дмитро Лубінець розповідав у березні, що вже понад 2800 тіл та фрагментів тіл загиблих українських військовослужбовців вдалося ідентифікувати.
Куди повідомляти про зниклих військових?
В Офісі уповноваженого зі зниклих безвісти працює гаряча лінія: 0 800 339 247. Повідомити про зниклих також можна особисто уповноваженому за телефоном: (099) 792 01 26.
У вихідні можна писати у Viber і Telegram на номер: (095) 896 04 21.
Обмін полоненими
Зазначимо, Україна та Росія з початку повномасштабної війни провели низку обмінів військовополоненими. З серпня 2023 року москва заморозила обмін полоненими з Україною.
Проте 3 січня між Україною та Росією пройшов найбільший обмін полоненими з початку повномасштабного вторгнення. Україні вдалося повернути додому 230 захисників.
24 січня Україна та Росія мали провести 50-й обмін полоненими, але його було зірвано через падіння літака Іл-76 під Бєлгородом.
Росіяни заявили, що на борту літака нібито були десятки українських полонених. Але Україна не підтверджує це.
За даними ГУР Міноборони, зірваний обмін мав бути одним із найбільших за час війни.
А 8 лютого, до України повернулися із російського полону ще 100 захисників, серед тих, хто їде додому – прикордонники, нацгвардійці та військові Збройних сил України.
У ніч на 7 січня росія запустила по Україні 38 безпілотників. Сили оборони України збили 28 російських… Читати більше
Спецпредставник новообраного президента США Дональда Трампа з питань України Кіт Келлогг відклав свій запланований візит… Читати більше
Серед українських військових, які проходили навчання у Франції, кілька десятків осіб дезертували, але цей випадок… Читати більше
Минулої доби, 6 січня, найактивніше ворог також атакував Покровський та Курахівський напрямки: там Сили оборони відбили… Читати більше
Армія Франції залишає африканські держави, оскільки європейська країна не хоче допомагати хунтам, які прийшли до… Читати більше
Активізація наступу Сил оборони України в Курській області російської федерації може свідчити про новий етап… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.