fbpx
Сьогодні
11:44 21 Тра 2024

У ДПСУ заявили, що наступ ворога на Сумщину не можна виключати

Зенітна установка ЗУ-23-2 (ZU-23-2CP) українських прикордонників. Січень 2024. Україна. Фото: Скріншот з відео ДПСУ

Україні не слід виключати наступ російсько-окупаційних військ на Сумську область

Про це заявив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко в ефірі "Радіо Свобода".

"Ніколи не можна виключати, і я це підкреслював, що в тому числі й по Сумському напрямку. Ворог може в будь-який момент, навіть попри те, що він не має достатніх сил, спробувати зробити щось подібне, як це зараз відбувається по Харківському напрямку. Саме для того, щоб розтягнути лінію фронту, лінію активних бойових дій і власне розтягнути сили оборони нашої країни", пояснив прикордонник.

Зі слів офіцера, як і на півночі Харківської області, російські військові на Сумському напрямку можуть намагатися наступати, щоб відтягнути українські сили з інших ділянок фронту.

Демченко зауважив, що кожна складова Сил оборони має свою зону відповідальності на Сумському напрямку, і всі вони діють злагоджено, а оборону на цьому напрямку слід і надалі посилювати.

Що відомо про намір наступу росії на Сумському напрямку

Нещодавно глава ГУР Буданов в інтерв'ю New York Times заявив, що російсько-окупаційні війська можуть розпочати нову атаку північніше Харкова, у Сумській області.

Керівник української розвідки очікує, що атаки в Харківській області "триватимуть ще три-чотири дні", після чого, ймовірно, окупанти зроблять наступ у напрямку Сум. Глава ГУР зазначив, що метою росіян на північному сході було посіяти паніку та смуту в регіоні.

Інститут вивчення війни зазначає, що російські війська концентрують обмежені, недоукомплектовані й незгуртовані сили на Сумському напрямку. Однак навіть таке російське угруповання зможе українські сили розтягти вздовж ширшого фронту.

Також в ISW заявили, що російські війська продовжували тактично значущі наступи на північ і північний схід від міста Харкова та на цей час, схоже, надають пріоритет швидкому створенню "буферної зони" вздовж кордону з Україною, а не просування вглиб регіону.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: