Радбез ООН відхилив проєкт резолюції рф про нерозповсюдження зброї в космосі

Рада Безпеки ООН відхилила проєкт резолюції про нерозповсюдження зброї в космічному просторі, висунутий російською федерацією, яка у квітні цього року заветувала подібний документ, підтриманий переважною більшістю.

Про це пише Укрінформ, передає Рубрика.

Заступник постпреда США при ООН Роберт Вуд звинуватив росію в лицемірстві, зазначивши, що Кремль "намагається відвернути увагу світової спільноти від розробки нового супутника з ядерним зарядом".

"Ми чули, як Путін публічно заявив, що РФ не має наміру розміщувати ядерну зброю в космосі. Якби це було так, Росія б не наклала вето на резолюцію", – сказав Вуд, указавши, що протягом останніх кількох тижнів росія намагалася відвернути увагу від своїх небезпечних зусиль з виведення ядерної зброї на орбіту.

Він нагадав, що 16 травня рося запустила супутник, який США вважають "імовірною протикосмічною зброєю, що може бути здатна атакувати інші супутники на низькій навколоземній орбіті".

Відповідаючи на заперечення та репліки представника рф, американський дипломат зауважив:

"Я читав ваш поганий текст… Ми вже бачили цей фільм".

  • За російський проєкт проголосувало сім держав (Росія, Алжир, Еквадор, Китай, Гаяна, Мозамбік, Сьєрра-Леоне).
  • Проти – теж сім (Франція, Японія, Мальта, Південна Корея, Словенія, Велика Британія США).
  • Утрималася Швейцарія.

Що передувало?

На вечірньому засіданні Ради Безпеки ООН у понеділок росія висунула на голосування власний проєкт резолюції про заборону розміщення зброї в космосі.

Як повідомляла Рубрика, у квітні російська федерація наклала вето на проєкт резолюції Ради Безпеки ООН, спрямованої проти поширення зброї в космічному просторі. За цей документ, внесений Японією і Сполученими Штатами, проголосувал 13 членів Радбиезу з 15 (США, Велика Британія, Франція, Алжир, Гаяна, Еквадор, Мозамбік, Сьєрра-Леоне, Мальта, Республіка Корея, Словенія, Швейцарія, Японія). Проти висловилася лише Росія, Китай – утримався.

Постпред США при ООН Лінда Томас-Грінфілд зауважила: голосування росії проти проєкту документа може свідчити про те, що москва щось приховує.

За інформацією ЗМІ, росія намагається розробити ядерну зброю, яка б знищувала супутники за допомогою великої енергетичної хвилі під час детонації.

Раніше ми писали, що глава Сполучених Штатів Джо Байден доручив своїй Адміністрації провести перемовини з Російською Федерацією у питанні щодо можливого випробування ядерної зброї у космосі.

Свіжі дописи

  • Новини

Польща передала Україні три гелікоптери для підтримки навчань та поліцейських операцій

Україна отримала три гелікоптери в рамках допомоги від польського Урядового агентства стратегічних резервів (RARS), зокрема… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

Віддав життя за Україну: на фронті загинув командир “Вільної Грузії”, доброволець Бадрі Кварацхелія

Командир легіону "Вільна Грузія" Бадрі Кварацхелія загинув у боях проти російської армії на території Курської… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

В Україні презентували онлайн-платформу “Вільний степ” для підтримки постраждалих від війни

В Україні запущено онлайн-платформу "Вільний степ", призначену для допомоги людям, які пережили полон, тортури та… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

Уряд включив магнітно-резонансні томографи до переліку медобладнання, що закуповується за бюджетні кошти

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення включити магнітно-резонансні томографи (МРТ) до списку медичних виробів, які можуть… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

Бондар заявив, що українські жертви Волинської трагедії теж будуть вшановані поляками

Українці, які стали жертвами Волинської трагедії на території Польщі, також будуть вшановані. Про це Посол… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

Кабмін схвалив законопроєкт про єдиний державний реєстр ветеранів війни

Кабінет міністрів схвалив проєкт закону "Про Єдиний державний реєстр ветеранів війни". Про це повідомив у… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024

Цей сайт використовує Cookies.