Про це інформує МОН, пише Рубрика.
"Наша мета — забезпечити підготовку закладів освіти до проходження нового осінньо-зимового періоду та опалювального сезону з урахуванням можливостей залучення альтернативних джерел енергії та гнучкого графіка освітнього процесу, адаптованого до економного використання енергоресурсів. Саме тому в межах підготовки до нового 2024/2025 навчального року МОН закликає до низки важливих рекомендацій", – заявили в міністерстві.
Зокрема, у відомстві рекомендують закладам вищої освіти та фахової передвищої освіти, якщо це можливо, розпочати 2024/2025 навчальний рік у першій половині серпня 2024 року.
Зазначають, що це стосується освітніх програм усіх рівнів і всіх здобувачів, окрім студентів перших курсів.
Також у міністерстві радять ЗВО і закладам фахової передвищої освіти використовувати:
Окрім того, ЗВО та закладам фахової передвищої освіти у МОН рекомендують за потреби:
До того ж МОН рекомендує ЗВО і закладам фахової передвищої освіти забезпечити проведення у тилових регіонах освітнього процесу переважно в аудиторному форматі з:
"У прифронтових та прикордонних областях, де існує ризик артилерійських обстрілів, РСЗВ, бомбових (КАБи) та ракетних атак (С-300) тощо, освітній процес можна здійснювати в укриттях.
За погодженням з обласними військовими адміністраціями — на базі інших закладів освіти в тилових регіонах у змішаному або (як виняток) дистанційному форматі", – зауважили у повідомленні.
А ще у міністерстві радять ЗВО і закладам фахової передвищої освіти передбачити функціонування локальних систем оповіщення про надходження сигналу "Повітряна тривога" або інших відповідних сигналів оповіщення в навчальних корпусах та гуртожитках закладів освіти.
Серед рекомендацій МОН для закладів професійної (професійно-технічної) освіти:
У міністерстві рекомендують закладам П(ПТ)О організувати навчання в очному форматі за обовʼязкової наявності укриттів.
"Якщо є недостатня кількість місць в укриттях, навчання можна організувати позмінно. Важливо: залежно від безпекової ситуації області, обласними військовими державними адміністраціями може бути ухвалено рішення про здійснення освітнього процесу в дистанційній або змішаній формі", підкреслили у повідомленні.
У МОН рекомендували закладам П(ПТ)О у разі неможливості організувати виробничу практику у звичайному режимі використовувати:
А якщо є потреба і можливості – забезпечити її проходження дистанційно.
"Також рекомендації для підготовки до нового навчального року незабаром отримають заклади загальної середньої освіти", додали в міністерстві.
Нагадаємо, що в Україні презентували навчальну платформу BecomingX Ukraine від британської освітньої компанії BecomingX. Платформа надає українцям безплатний доступ до інтерактивних курсів про цифрові технології та працевлаштування, а також до бібліотеки уроків для школярів та вчителів.
Напередодні на площі Свободи в естонській столиці Таллінні відбувся мітинг з нагоди третьої річниці повномасштабного… Читати більше
Верховний головнокомандувач Володимир Зеленський на Ставці визначив склад армійських корпусів та призначив командирів: зміни мають… Читати більше
Українці категорично проти переговорів Сполучених Штатів Америки та російської федерації щодо закінчення війни без участі Києва. Також… Читати більше
Телевізійний дайджест, присвячений ініціативам з відновлення та реконструкції в Україні, створює EU NEIGHBOURS East у… Читати більше
У застосунку "Резерв+" другий раз за місяць стався збій: спостерігаються технічні проблеми. Про це повідомляє… Читати більше
Глава Міністерства закордонних справ України Андрій Сибіга закликав подивитись на дії росії на тлі повідомлень… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.