Про це інформує МОН, пише Рубрика.
"Наша мета — забезпечити підготовку закладів освіти до проходження нового осінньо-зимового періоду та опалювального сезону з урахуванням можливостей залучення альтернативних джерел енергії та гнучкого графіка освітнього процесу, адаптованого до економного використання енергоресурсів. Саме тому в межах підготовки до нового 2024/2025 навчального року МОН закликає до низки важливих рекомендацій", – заявили в міністерстві.
Зокрема, у відомстві рекомендують закладам вищої освіти та фахової передвищої освіти, якщо це можливо, розпочати 2024/2025 навчальний рік у першій половині серпня 2024 року.
Зазначають, що це стосується освітніх програм усіх рівнів і всіх здобувачів, окрім студентів перших курсів.
Також у міністерстві радять ЗВО і закладам фахової передвищої освіти використовувати:
Окрім того, ЗВО та закладам фахової передвищої освіти у МОН рекомендують за потреби:
До того ж МОН рекомендує ЗВО і закладам фахової передвищої освіти забезпечити проведення у тилових регіонах освітнього процесу переважно в аудиторному форматі з:
"У прифронтових та прикордонних областях, де існує ризик артилерійських обстрілів, РСЗВ, бомбових (КАБи) та ракетних атак (С-300) тощо, освітній процес можна здійснювати в укриттях.
За погодженням з обласними військовими адміністраціями — на базі інших закладів освіти в тилових регіонах у змішаному або (як виняток) дистанційному форматі", – зауважили у повідомленні.
А ще у міністерстві радять ЗВО і закладам фахової передвищої освіти передбачити функціонування локальних систем оповіщення про надходження сигналу "Повітряна тривога" або інших відповідних сигналів оповіщення в навчальних корпусах та гуртожитках закладів освіти.
Серед рекомендацій МОН для закладів професійної (професійно-технічної) освіти:
У міністерстві рекомендують закладам П(ПТ)О організувати навчання в очному форматі за обовʼязкової наявності укриттів.
"Якщо є недостатня кількість місць в укриттях, навчання можна організувати позмінно. Важливо: залежно від безпекової ситуації області, обласними військовими державними адміністраціями може бути ухвалено рішення про здійснення освітнього процесу в дистанційній або змішаній формі", підкреслили у повідомленні.
У МОН рекомендували закладам П(ПТ)О у разі неможливості організувати виробничу практику у звичайному режимі використовувати:
А якщо є потреба і можливості – забезпечити її проходження дистанційно.
"Також рекомендації для підготовки до нового навчального року незабаром отримають заклади загальної середньої освіти", додали в міністерстві.
Нагадаємо, що в Україні презентували навчальну платформу BecomingX Ukraine від британської освітньої компанії BecomingX. Платформа надає українцям безплатний доступ до інтерактивних курсів про цифрові технології та працевлаштування, а також до бібліотеки уроків для школярів та вчителів.
У Київської області на базі однієї із медустанов Вишгорода запрацювало реабілітаційне відділення. Про це виконувач… Читати більше
Журналісти дістали підтвердження від Пентагону, що указ президента США Дональда Трампа про призупинення на 90… Читати більше
У Львові, в Центрі інтелектуального мистецтва "Меркурій", відкрили виставковий проєкт "Лисик", де презентують творчий доробок… Читати більше
На Харківщині, в Куп’янському районі, запровадили примусову евакуацію родин із дітьми з чотирьох населених пунктів… Читати більше
Greenpeace Україна та Європейська рада з виробництва сонячної енергії запрошує кластерні та надкластерні лікарні взяти… Читати більше
У Таїланді набув чинності закон про легалізацію одностатевих шлюбів. З цієї нагоди в країні організували… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.