Справа Гринкевича: розслідування за фактом хабара 500 тисяч доларів співробітнику ДБР завершено
Правоохоронці завершили розслідування справи львівського бізнесмена, який пропонував 500 тисяч доларів керівництву Державного бюро розслідувань за сприяння у поверненні вилученого майна.
Про це повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора, пише Рубрика.
«За процесуального керівництва прокурорів Офісу генерального прокурора завершено досудове розслідування стосовно громадянина за фактом надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає відповідальне становище (3 ст. 369 Кримінального кодексу України)», – ідеться в повідомленні.
Розслідуванням встановлено, що наприкінці грудня 2023 року підозрюваний намагався підкупити заступника керівника відділу ДБР. За 500 тисяч доларів він просив сприяння у поверненні вилученого майна, яке знаходиться на території митного поста «Чайки» Київської митниці.
Також за ці кошти підозрюваний просив далі не проводити процесуальні дії та ухвалити рішення про закриття кримінального провадження. Правоохоронці затримали чоловіка під час передачі 500 тисяч доларів і повідомили про підозру.
Під час досудового розслідування за клопотанням прокурорів був накладений арешт на майно підозрюваного.
Наразі виконуються вимоги ст. 290 Кримінального процесуального кодексу України, сторони знайомляться з матеріалами кримінального провадження. Після цього обвинувальний акт буде скерований до суду.
Що відомо про справу Грінкевича
Варто зазначити, що у розпал війни, коли кожна копійка спрямована на оборону країни. Проте деякі особи знаходять способи збагатитися за рахунок державних закупівель, зокрема компанії родини Юрія Гринкевича, колишнього заступника Міністра оборони України, які виграли тендерів Міноборони на загальну суму понад 3,2 млрд грн.
Юрій Гринкевич хоч і звільнився з посади заступника міністра у 2020 році, але, схоже, зберіг вплив у Міністерстві оборони. Його брат Олег Гринкевич є засновником та бенефіціаром низки компаній, які регулярно беруть участь у тендерах Міноборони.
Ми писали в кінці року, що працівники Державного бюро розслідувань затримали львівського бізнесмена, який був одним з найбільших постачальників Міністерства оборони: він пропонував 500 тисяч доларів США одному із керівників Головного слідчого управління ДБР.
Як повідомили у відомстві, за хабар підприємець хотів повернути майно підконтрольних йому компаній, яке було вилучене у рамках кримінального провадження. За даними "УП", мова йде про Ігоря Гринкевича.
Саме ж провадження стосувалося оборудок із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ під час яких Міноборони було завдано понад 1 млрд грн збитків.
Загалом же компанії бізнесмена виграли 23 тендери на постачання Міноборони одягу на понад 1,5 млрд грн. Втім, багато контрактів не було виконано, а деякі не в повному обсязі або за завищеними цінами.
Гринкевичу оголосили підозру за ч. 3 ст. 369 ККУ (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до 8 років.
Також 30 грудня Печерський районний суд міста Києва обрав Гринкевичу запобіжний захід. Його взяли під варту з альтернативою у вигляді застави в розмірі понад 420 мільйонів гривень. Наразі підприємець лишається під арештом.
А Суд заарештував майно скандального львівського бізнесмена Гринкевича. Наразі правоохоронці перевіряють причетність колишніх посадовців Міністерства оборони до оборудок з компаніями бізнесмена.
19 січня Печерський райсуд Києва призначив другому фігуранту справи щодо поставок неякісного одягу для ЗСУ, у якій фігурують бізнесмен Ігор Гринкевич і його син Роман, арешт із можливістю застави у розмірі понад 500 мільйонів гривень.