Фото: ОПУ
Як інформує Рубрика, відповідне відео оприлюднив глава держави у Фейсбуці.
"Сьогодні в Биківнянському лісі ми згадуємо всіх жертв радянських політичних репресій. І нагадуємо, як важливо вистояти в нашій битві зараз. Вистояти проти сучасної російської системи, яка є нащадком того тоталітаризму", – наголосив Президент.
Фото: Укрінформ
Він зазначив, що радянська система забрала таланти українського народу, зламала життя людей, які могли би багато зробити для наступних поколінь.
"Вічна пам'ять усім жертвам радянських репресій! І наша шана і вдячність усім, хто захищає життя", – додав Зеленський.
У пресслужбі Офісу Президента зауважили, що глава держави і перша леді біля братської могили та пам'ятного знака польських поховань вшанували пам'ять людей, яких убила тоталітарна радянська влада.
Фото: ОПУ
"Завжди буде з нами пам'ять про жертв політичних репресій і тих, хто боровся за нашу незалежність. Шана всім, хто нині боронить Україну", – сказав Президент.
Довідка
Щорічно у третю неділю травня в Україні відзначається День пам'яті жертв політичних репресій.
День пам'яті жертв політичних репресій відзначається згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року щорічно у третю неділю травня з метою належного вшанування пам'яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології.
Фото: Укрінформ
Кількість жертв політичних репресій в Україні не піддається підрахунку – це неймовірні цифри. Деякі фахівці вважають, що за період від початку 20-х і до кінця 80-х років ХХ століття, тобто за час правління більшовицько-комуністичного режиму, в Україні було заарештовано майже півтора мільйона осіб (із них понад 50% – українці). Величезну кількість із них розстріляли, всі інші пройшли тюрми, заслання, вислання (майже три мільйони українців), каторгу, табори, примусово побували в психіатричних закладах.
Терор і репресії вразили майже всі верстви українського населення: науковців, політиків, військових, священників, представників культури, селянство.
Фото: Укрінформ
Особливо тяжкою і болісною спадщиною минулого стали масові репресії, які чинились сталінським режимом та його прибічниками в Україні у 1930-х роках. Приміром, в Україні в 1937–1938 роках було засуджено 198 918 осіб, з яких близько двох третин – до розстрілу. Решту було відправлено до в'язниць та таборів.
Упродовж десятків років радянська влада ретельно приховувала сліди своїх злочинів:
Фото: ОПУ
Один із трагічних символів тієї доби є київська Биківня – у Биківнянському лісі розташоване найбільше в Україні місце поховання жертв масових політичних репресій. Тут був об'єкт спеціального призначення НКВС, де наприкінці 1930-х – у 1940-х роках відбувалися масові захоронення розстріляних та закатованих.
Однією з найкривавіших стала ніч у Києві 19 травня 1938 року, коли у в'язницях НКВС було розстріляно 563 людини. Трагедія Биківні стоїть в одному ряду з такими злочинами, як Аушвіц, Бухенвальд, Дахау, Бабин Яр та Катинський розстріл. На сьогодні вже встановлено імена понад 19 тисяч розстріляних громадян з Биківнянського поховання жертв сталінських репресій.
Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка врегулює трансплантацію тканин в Україні. Відповідні зміни внесено відповідно до… Читати більше
П'ятикласник з Кременчука на Полтавщині Даніель Свірідов розробив власну авторську методику швидких обчислень. Учень Першої… Читати більше
Сьогодні ЗМІ стало відомо, що США нібито погрожували Україні відключити Starlink у разі відмови від… Читати більше
Одеська філармонія, попри пошкодження будівлі внаслідок ворожої атаки 31 січня, не зупинила своєї діяльності. Саме… Читати більше
В Одесі чоловік під час перевірки військово-облікових документів розпилив газ в обличчя військовому ТЦК та стріляв в його бік.… Читати більше
Чергова група фахівців Міністерства оборони України покращила управлінські навички в рамках курсів підвищення кваліфікації для… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.