Фото: ОПУ
Як інформує Рубрика, відповідне відео оприлюднив глава держави у Фейсбуці.
"Сьогодні в Биківнянському лісі ми згадуємо всіх жертв радянських політичних репресій. І нагадуємо, як важливо вистояти в нашій битві зараз. Вистояти проти сучасної російської системи, яка є нащадком того тоталітаризму", – наголосив Президент.
Фото: Укрінформ
Він зазначив, що радянська система забрала таланти українського народу, зламала життя людей, які могли би багато зробити для наступних поколінь.
"Вічна пам'ять усім жертвам радянських репресій! І наша шана і вдячність усім, хто захищає життя", – додав Зеленський.
У пресслужбі Офісу Президента зауважили, що глава держави і перша леді біля братської могили та пам'ятного знака польських поховань вшанували пам'ять людей, яких убила тоталітарна радянська влада.
Фото: ОПУ
"Завжди буде з нами пам'ять про жертв політичних репресій і тих, хто боровся за нашу незалежність. Шана всім, хто нині боронить Україну", – сказав Президент.
Довідка
Щорічно у третю неділю травня в Україні відзначається День пам'яті жертв політичних репресій.
День пам'яті жертв політичних репресій відзначається згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року щорічно у третю неділю травня з метою належного вшанування пам'яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології.
Фото: Укрінформ
Кількість жертв політичних репресій в Україні не піддається підрахунку – це неймовірні цифри. Деякі фахівці вважають, що за період від початку 20-х і до кінця 80-х років ХХ століття, тобто за час правління більшовицько-комуністичного режиму, в Україні було заарештовано майже півтора мільйона осіб (із них понад 50% – українці). Величезну кількість із них розстріляли, всі інші пройшли тюрми, заслання, вислання (майже три мільйони українців), каторгу, табори, примусово побували в психіатричних закладах.
Терор і репресії вразили майже всі верстви українського населення: науковців, політиків, військових, священників, представників культури, селянство.
Фото: Укрінформ
Особливо тяжкою і болісною спадщиною минулого стали масові репресії, які чинились сталінським режимом та його прибічниками в Україні у 1930-х роках. Приміром, в Україні в 1937–1938 роках було засуджено 198 918 осіб, з яких близько двох третин – до розстрілу. Решту було відправлено до в'язниць та таборів.
Упродовж десятків років радянська влада ретельно приховувала сліди своїх злочинів:
Фото: ОПУ
Один із трагічних символів тієї доби є київська Биківня – у Биківнянському лісі розташоване найбільше в Україні місце поховання жертв масових політичних репресій. Тут був об'єкт спеціального призначення НКВС, де наприкінці 1930-х – у 1940-х роках відбувалися масові захоронення розстріляних та закатованих.
Однією з найкривавіших стала ніч у Києві 19 травня 1938 року, коли у в'язницях НКВС було розстріляно 563 людини. Трагедія Биківні стоїть в одному ряду з такими злочинами, як Аушвіц, Бухенвальд, Дахау, Бабин Яр та Катинський розстріл. На сьогодні вже встановлено імена понад 19 тисяч розстріляних громадян з Биківнянського поховання жертв сталінських репресій.
Проєкт “Girls Leadership Academy 5.0 / Академія лідерства для дівчат 5.0” – це трамплін для… Читати більше
Російські окупанти сьогодні, 2 квітня, атакували Харків ударним дроном. Він влучив по багатоповерхівці. Про це… Читати більше
У межах програми Google Partners агенція digital-маркетингу ITForce підтвердила статус Преміум партнера на 2025 рік.… Читати більше
За координації Міністерства енергетики України енергетики Сумської області отримали близько 15 тонн обладнання гуманітарної допомоги… Читати більше
За 11 днів від старту опитування про ставлення до військової служби у застосунку Армія+ його… Читати більше
Міністр юстиції Угорщини Тужон Бенце заявив, що країна має намір вийти із Міжнародного кримінального суду. Про… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.