Польща подарувала Музею війни автомобіль для експедицій: у чому рішення
Посольство Республіки Польща в Україні з нагоди відзначення Міжнародного дня музеїв подарувало Музеєві війни автомобіль.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики, передає Рубрика.
Яке рішення?
З нагоди відзначення Міжнародного дня музеїв Посольство Республіки Польща в Україні подарувало Музеєві війни автомобіль.
Як це працює?
"З перших днів війни українці та поляки стали разом. Польща протягнула руку допомоги нашій країні. Ми отримували гуманітарну підтримку, фінансову, військову, ми відчували, що ми справжні брати та члени однієї європейської родини. Така добра співпраця і стосунки продовжується. Сьогодні акт передачі важливої техніки для забезпечення роботи музею є красномовним елементом такої підтримки та солідарності. Дякуємо народу Польщі за підтримку і солідарність з Україною", – сказав т.в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.
Зазначається, що подароване авто музей використовуватиме для:
- експедицій,
- транспортування артефактів під час організації міжнародних виставо,
- для своєї господарської діяльності.
У МКІП підкреслюють, що цей подарунок є визнанням діяльності Музею війни, спрямованої на документування й висвітлення реалій російсько-української війни, на міжнародному рівні та свідченням глибокої підтримки Польщею української культури й музею зокрема.
Міністерство культури та інформаційної політики України висловило подяку польському народу за підтримку та солідарність з Україною, наголосивши на важливості таких жестів у зміцненні братерських відносин між країнами та підтримці української культурної спадщини.
Як повідомлялося, в Україні запустили онлайн-проєкт "Музей фрагментів війни", який через мистецтво розповідає історії постраждалих від війни українців.
Також повідомлялось, що український інститут ініціював створення деколонізаційного посібника для закордонних музеїв – з фокусом на Україну.
Варто нагадати, що у лютому 2023 року історичну справедливість стосовно України продовжив відновлювати музей Метрополітен у Нью-Йорку. Слідом за Архипом Куїнджі він назвав Іллю Рєпіна та Івана Айвазовського українськими, а не російськими художниками.
Окрім того, музей Метрополітен, який знаходиться у Нью-Йорку, перейменував картину французького імпресіоніста Едгара Дега "Російські танцівниці" на "Танцівниці в українському вбранні".