fbpx
Сьогодні
15:30 19 Тра 2024

Міністр оборони Британії вважає росію та Китай "прямою загрозою"

Фото: EPA-EFE/ANDY RAIN

У Великій Британії стурбовані тісними відносинами між Москвою та Пекіном, і вважають, що росія та Китай є прямою загрозою демократичним принципам.

Про це заявив міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс в інтерв'ю Sky News.

Очільник британського оборонного відомства зазначив, що:

  • російський диктатор володимир путін "буквально вбиває своїх опонентів",
  • а китайський лідер Сі Цзіньпін "не поділяє наші цінності свободи та демократії".

"Отже, якщо у нас така ситуація, і вони (путін та Сі Цзіньпін – ред.) намагаються поширити свою систему на решту світу, ми повинні зрозуміти та розплющити очі, що це пряма загроза нашому способу життя", – заявив Шаппс.

Глава Міноборони Британії нагадав про зв'язки росії з Іраном і Північною Кореєю, як подібний ризик.

"Це не добре для тих із нас, хто любить демократію", наголосив Шаппс.

Ставлення Китаю до війни

Китай від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну зайняв нібито нейтральну позицію. Офіційно він не засудив Москву, але заявив, що підтримує суверенітет України.

Проте після початку повномасштабного вторгнення рф Пекін зміцнив співпрацю з Москвою. Китай продає росії продукцію подвійного призначення, яка використовується російським ВПК у виробництві зброї. Активізація цих відносин допомагає Кремлю боротися з наслідками західних санкцій.

Пекін не бачить нічого поганого у допомозі військово-промисловому комплексу держави-агресора, яка веде загарбницьку війну проти сусідньої держави.

Раніше Китай оприлюднив свій "мирний план" для України, але його розкритикували. Також у Китаї виступили за проведення мирної конференції щодо України, але хочуть, щоб на ній були присутні представники Москви.

Президент Володимир Зеленський також заявляв, що Китай відіграє велику роль у світі, тому Україна хоче, щоб ця країна була залучена до формули миру.

5 травня, під час перебування в Парижі, китайський лідер Сі Цзіньпін у розмові з президентом Франції Макроном висловився про пошуки "хороших шляхів" завершення війни. А також, за даними The New York Times, він рішуче виступив проти критики Пекіна за тісні відносини з рф на тлі війни з Україною.

Сі Цзіньпін після офіційних переговорів із президентом Франції Еммануелем Макроном заявив, що Китай виступає за шлях переговорів та підтримає мирну конференцію, яка об'єднає всі сторони та буде визнана Україною й російською федерацією.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: