fbpx
Сьогодні
09:59 17 Тра 2024

У Києві вночі таки демонтували незаконний "храм-МАФ" УПЦ МП у буферній зоні ЮНЕСКО

Так виглядав "храм-МАФ" до знесення. Фото: Facebook / Олександр Ткаченко

У столиці в ніч проти 17 травня демонтували самочинний "храм-МАФ", який на території Національного музею історії України в буферній зоні об'єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО всупереч законодавству звела УПЦ МП.

Про це повідомило керівництво музею в Медіацентрі Україна, передає Рубрика.

Музей планує використовувати звільнену територію для проведення просвітницьких заходів і дитячих програм, присвячених як давньому минулому, так і сучасній історії України.

Також у майбутньому планують археологічні дослідження ділянок, які досі не були вивчені або не стали експозиційними обʼєктами.

"Сьогодні ми розв'язуємо проблему, до якої призвели варварські кроки московського патріархату та відверта проросійська позиція влади часів Януковича. Українська спадщина має належати виключно українцям", — розповіла директорка Скарбниці Національного музею історії України Наталія Панченко.

Територія після знесення "храму-МАФу". Фото: Facebook / Stas Kozljuk

У музеї наголосили, що зведення "храму-МАФу" відбулося з порушенням законодавства, без археологічного обстеження та дозволу Інституту археології НАНУ, а також без дозволів Міністерства культури та інформаційної політики.

За документами, це були три кіоски по 20 квадратних метрів, звідки зʼявилася назва "храм-МАФ".

Зазначимо, що ще 15 лютого 2023 року зобов'язав УПЦ МП самостійно демонтувати незаконну споруду, а у вересні рішення підтвердила апеляція. Проте релігійна громада проігнорувала це, а штрафи, які на неї накладалися, не сплачувала.

Музей не мав власних коштів на демонтаж, тому оголосив про збір 772 тисяч гривень для знесення "храму-МАФу". За 16 годин вдалося зібрати навіть більшу суму — 870 тисяч гривень, завдяки 2266 жертводавцям. Найбільші дві пожертви склали по 30 тисяч гривень, найменша — 10 копійок.

Державна виконавча служба, відповідальна за виконання рішення суду, залучила підрядника — будівельну компанію Смайл констракшн. Компанія отримає 772 тисячі гривень за виконання робіт, але, проявивши ініціативу, погодилася провести всі роботи безплатно. Кошти, що залишилися після сплати податків, будуть перераховані на ЗСУ.

Надлишкові кошти, зібрані під час кампанії, будуть використані музеєм для придбання матеріалів для знесення споруди. Музей відзвітує перед громадськістю за витрачені кошти.

Предмети з начиння демонтованої будівлі буде передано до Національного заповідника Києво-Печерська лавра для зберігання, згідно з постановою державного виконавця.

Нагадаємо, 6 квітня 2023 року зранку у Львові громада Православної церкви України демонтувала самовільно збудовану церкву Української православної церкви московського патріархату.

Як повідомлялось, опитування показало, що понад 60% українців підтримують заборону УПЦ МП, ще 20% пропонують встановити за нею нагляд.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: