В Україні розробили буклет для родин загиблих воїнів: у чому рішення

Тепер сім'ї полеглих захисників матимуть всю актуальну інформацію про доступну для них допомогу і способи її отримання в одному місці. "Рубрика" дізнавалася подробиці.

У чому проблема?

Війна принесла біль втрати багатьом родинам військовослужбовців. Окрім емоційного потрясіння, сім'ї загиблих військових стикаються з низкою бюрократичних труднощів при оформленні необхідних документів, що додає психоемоційного навантаження. Людям, які переживають горе, часто складно розібратися у всіх нюансах законодавства, зрозуміти на яку допомогу вони можуть розраховувати тощо.

Яке рішення?

Щоб допомогти родинам полеглих воїнів, в Україні розробили буклет "Родинам, які переживають втрату військового". Це навігатор на бюрократичному шляху з чіткою інформацією про те, де і яку саме допомогу можна отримати з урахуванням останніх змін у законодавстві.

Буклет створив Громадський рух "Жіноча Сила України" у співпраці з держсектором. 

Як це працює?

Інформація в буклеті відповідає на реальні запити від родин загиблих захисників, які отримують фахівці телефонної лінії "Служба психосоціальної підтримки сімей військовослужбовців". Звернення проаналізували за більш ніж два роки роботи Служби.

"При гострих емоційних станах складно щось запам'ятовувати чи тримати у фокусі уваги. І це призводить до ще більшого емоційного навантаження. Тому цей буклет має послідовність кроків, у яких описано, що треба зробити, яка установа це робить і скільки часу. Ми не можемо прибрати біль втрати, але можемо зменшити емоційну напругу від бюрократичних питань", — говорить директорка  Громадського руху "Жіноча Сила України" та керівниця Служби Наталія Умеренкова.

В буклеті є покрокові інструкції для розв'язання низки бюрократичних питань, зокрема:

  • отримання одноразової грошової допомоги;
  • оформлення документів на пенсію у зв'язку із втратою годувальника;
  • оформлення документів для компенсації витрат на поховання;
  • оформлення статусу члена сім'ї загиблого Захисника/Захисниці, що дає право на пільги (різні типи посвідчень);
  • отримання посвідчення члена сім'ї загиблого військовослужбовця, що дає  (посвідчення чорного кольору);
  • взаємодія з ТЦК та СП і військовими частинами.

Також є перелік контактів відповідних державних установ та громадських організацій, які безоплатно надають фахову психологічну підтримку, юридичні консультації та допомогу при розв'язанні спірних чи проблемних ситуацій.

Де знайти буклет

Презентація буклета "Родинам, які переживають втрату військового"

Упорядники буклета зазначають, такий інформаційний навігатор може бути в поміч як сім'ям, які зіштовхнулися з таким непростим життєвим викликом, так і тим, хто допомагає родинам загиблих захисників. Зокрема спеціалістам структурних підрозділів соціального захисту населення, командам ветеранських просторів та громадських організацій, працівникам ЦНАПів, фахівцям ТЦК та СП. 

"Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, найближчий до їхнього місця проживання, є завжди першою точкою дотику до війська для членів сімей військовослужбовців, серед іншого — для родин загиблих військовослужбовців. Інформаційний буклет — це можливість не просто пояснити людині про права та гарантії, що й так робиться силами соціальної роботи в ТЦК та СП, а й дати щось із собою, що в неї залишиться як нагадування, аж поки не буде отримано всю допомогу та компенсацію", — говорить полковник Ярослав Калініченко, заступник начальника управління соціальної роботи з персоналом Головного управління персоналу ГШ ЗСУ.

Надруковані буклети будуть передані у ТЦК та СП, структурні підрозділи соціального захисту населення, ветеранські простори. А його електронна версія вже є у вільному доступі. Завантажити її для друку можна за посиланням.

Ще більше корисних рішень!

Оксана Коляда, Ярослав Калініченко, Наталія Умеренкова на презентації буклета

Наталія Умеренкова зауважує, кількість викликів, які стоять перед державою, з початку повномасштабної війни надзвичайно велика. І природно, що державні структури не встигають реагувати, тому що одночасно треба реагувати на все. І тут активно долучається громадський сектор. Наприклад, громадська організація "Простір Можливостей" та "Коаліція ветеранських просторів" надають потужну підтримку родинам на регіональному рівні.

"Підтримка людини, яка втратила захисника чи захисницю, не має завершитися на бюрократичних моментах оформлення посвідчення та виплати допомоги. Ми працюємо з усіма структурами, які долучилися до створення буклета, тому що родини загиблих на своєму шляху стикаються з різними фахівцями. В нас вже є спільний проєкт із Генеральним штабом ЗСУ, Міністерством оборони України стосовно трансформації соціальної складової ТЦК та СП, адже саме ці фахівці працюють з родинами загиблих.

У нас є потужна команда «Коаліції ветеранських просторів», яка охоплює 25 організацій в Україні та одну за кордоном. Для нас пріоритетом цього року став запуск мобільних груп для роботи, в тому числі з родинами загиблих військових, які проживають у віддалених населених пунктах", — розповідає Оксана Коляда, голова правління ГО "Простір Можливостей", координаторка "Коаліції ветеранських просторів".

Часто люди, які живуть у віддалених населених пунктах, не можуть доїхати до сервісів, які є хоча б у районному центрі.

"Ми зрозуміли, що цей сервіс має доїхати до них, тому ми запустили мобільні групи, які виїжджають у складі кейс-менеджера, юриста, психолога до родин і надають послуги на виїзді", — додає Оксана Коляда.

Наразі такі мобільні групи працюють у 8 регіонах України. Звернутися по таку допомогу можна через чат-бот "Коаліції ветеранських просторів", контакт якого також є в буклеті.

Крім того, в буклеті можна знайти інформацію про психоемоційні особливості проживання втрати та перелік ознак, на які варто звертати увагу, щоб вчасно звернутися по допомогу до лікаря чи психолога.

Нагадаємо, Український ветеранський фонд проводить групи підтримки. Групи допомагатимуть проживати біль утрати у колі людей зі схожим досвідом. 

Свіжі дописи

  • Новини

Війська рф атакували Запоріжжя, виникла пожежа: у Харкові пролунали вибухи

Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

Міноборони озвучило найпопулярніші спеціальності у рекрутингових центрах армії

У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

На Миколаївщині відкрили кулінарний хаб для навчання кухарів для закладів освіти

Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

Справа про неякісні кулемети: ексчиновника Міноборони Лієва відправили під варту

Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

У Тростянці завершили основні будівельні роботи в багатоквартирних будинках

У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

Демченко прокоментував співпрацю ДПСУ із “сумнівним постачальником” боєприпасів: жодного зірваного контракту

Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.