Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Укрінформ, Інтерфакс і Радіо Свобода.
Як передає кореспондент Укрінформу, відповідну заяву у Вашингтоні зробила речниця адміністрації президента США Карін Жан-П'єр.
"Я хочу прояснити одну річ: ми вважаємо неприйнятним, що китайські компанії допомагають Путіну вести цю війну проти України", – сказала вона.
Таким чином Жан-П'єр прокоментувала запитання щодо взаємодії рф і Китаю, а також запланованої зустрічі лідерів двох країн цього тижня.
Речниця Білого дому також наголосила, що цю позицію підтримують інші країни Заходу.
Раніше Сполучені Штати радили Китаю припинити підтримку росії у її агресивній політиці проти України, якщо Пекін розраховує відновити продуктивні відносини з Європою.
Візит путіна до Китаю
Російський диктатор Володимир Путін 15 травня прибув у Пекін, де відбудуться переговори з Сі Цзіньпіном.
За словами помічника диктатора Юрія Ушакова, Путін і Сі поговорять на зустрічі тет-а-тет "за чаєм" і на закритій зустрічі у форматі "1+4", у якій з російської сторони братимуть участь новий міністр оборони Андрій Білоусов, голова МЗС Сергій Лавров, секретар Ради безпеки Сергій Шойгу та Ушаков.
За словами речника МЗС Китаю, Сі і Путін обміняються думками щодо:
Також путін планує за два дні відвідати міста Пекін та Харбін.
Ставлення Китаю до війни
Китай від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну зайняв нібито нейтральну позицію. Офіційно він не засудив Москву, але заявив, що підтримує суверенітет України.
Ппроте після початку повномасштабного вторгнення РФ Пекін зміцнив співпрацю з Москвою. Китай продає росії продукцію подвійного призначення, яка використовується російським ВПК у виробництві зброї. Активізація цих відносин допомагає Кремлю боротися з наслідками західних санкцій.
Пекін не бачить нічого поганого у допомозі військово-промисловому комплексу держави-агресора, яка веде загарбницьку війну проти сусідньої держави.
Раніше Китай оприлюднив свій "мирний план" для України, але його розкритикували. Також у Китаї виступили за проведення мирної конференції щодо України, але хочуть, щоб на ній були присутні представники Москви.
Президент Володимир Зеленський також заявляв, що Китай відіграє велику роль у світі, тому Україна хоче, щоб ця країна була залучена до формули миру.
5 травня, під час перебування в Парижі, китайський лідер Сі Цзіньпін у розмові з президентом Франції Макроном висловився про пошуки "хороших шляхів" завершення війни. А також, за даними The New York Times, він рішуче виступив проти критики Пекіна за тісні відносини з рф на тлі війни з Україною.
Сі Цзіньпін після офіційних переговорів із президентом Франції Еммануелем Макроном заявив, що Китай виступає за шлях переговорів та підтримає мирну конференцію, яка об'єднає всі сторони та буде визнана Україною й російською федерацією.
Українські військові з Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони завершили навчання керування швидкісними бойовими катерами… Читати більше
Багато хто лякається самого слова «решебник», адже вчителі часто кажуть, що переписування відповідей шкодить знанням.… Читати більше
Російська федерація за останній тиждень випустила по Україні сотні бомб та безпілотників, до того ж… Читати більше
На неділю, 24 листопада, за вказівкою НЕК "Укренерго" енергетики зменшать обсяги обмеження електроенергії. Про це повідомляє пресслужба… Читати більше
У ніч на 24 листопада в Курській області підрозділи українських Збройних сил влучили в радіолокаційну… Читати більше
"Рубрика" пропонує короткий дайджест ТОП-5 рішень тижня, які наближають перемогу України: ❤️🩹В Україні запускають безоплатну… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.