Про це повідомляє The New York Times.
У виданні нагадали, що раніше США допомагали Україні навчати війська за стандартами НАТО на полігоні в Яворові, але на початку війни були звідти виведені.
При цьому журналісти зазначили, що навчання від американців та їхніх союзників не завжди було успішним.
"Навчитися скоординованого використання танків, артилерії та піхоти складно, особливо за короткий 12-тижневий період", – додало NYT.
Видання нагадує, що перед українським контрнаступом минулого літа американські солдати в Німеччині навчали українських підрозділів маневровій війні, розмінуванню та іншим завданням.
На сьогодні ж залучення військових Альянсу може привести до ескалації.
"Цей крок стане ще одним розмиттям попередньої "червоної лінії" і може більш безпосередньо втягнути Сполучені Штати та Європу у війну", наголошують у виданні.
У NYT зазначають, що Україні не вистачає сил для навчання військ, а становище на полі бою погіршилося через російський наступ.
Тому українські офіційні особи звернулися до своїх американських колег і колег з НАТО з проханням допомогти в навчанні 150 000 солдатів ближче до лінії фронту для швидшого розгортання.
Офіційно США не підтримали цю ідею, але голова Об'єднаного комітету начальників штабів Чарльз Браун вважає цей процес неминучим.
Браун заявив, що потенційно розміщенні інструктори НАТО в Україні можуть опинитися під загрозою, тому для їхнього захисту доведеться використовувати системи ППО, які Україна могла б використовувати поблизу поля бою.
При цьому Білий дім відмовляється відправляти в Україну навіть інструкторів та закликає своїх союзників по НАТО взяти з них приклад.
Що дасть можливість розміщення військових НАТО в Україні
Перенесення навчання в Україну, як визнають військові, дасть змогу американським інструкторам швидше збирати інформацію про нововведення, що відбуваються на лінії фронту, що потенційно дасть їм змогу перейняти їхнє навчання.
Минулого місяця НАТО попросило генерала Крістофера Каволі придумати, як Альянс може допомогти Україні, при цьому знизивши потенційні ризики. Офіційний представник США заявив напередодні, що однією з можливостей може бути навчання українських військ у Львові.
Ініціатива Макрона щодо відправки військ в Україну
Раніше французький лідер Еммануель Макрон заявив про можливість введення війська на територію України. Це викликало дискусію серед союзників України.
Пізніше Франція пояснила, що не йдеться про безпосередню відправку військ для участі в бойових діях. Деякі країни НАТО заявили, що готові розглянути таку можливість. Серед них Литва, Латвія, Естонія та Канада.
2 травня Макрон знову заявив, що не виключає відправлення військ в Україну, оскільки його головна стратегічна мета: росія не може перемогти.
Варто додати, міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс зауважив, що західні країни можуть відправити своїх військових інструкторів до України для навчання. Це може бути першим кроком в ініціативі Макрона.
А прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск нещодавно заявляв, що на території України вже присутній певний контингент представників Північноатлантичного альянсу. Йдеться про інструкторів і спостерігачів.
Співробітники правоохоронних органів проводять слідчі дії в колишнього керівника "Київського метрополітену", який виїхав з України… Читати більше
Велика Британія розробила нову схему перевірки зерна, яка дозволить відстежувати викрадене зерно з тимчасово окупованих… Читати більше
На Донеччині в Часовому Яру російські війська активно використовують труби каналу Сіверський Донець-Донбас для переховування… Читати більше
Міністерство оборони долучається до проєкту НАТО щодо розробки технологій, націлених на забезпечення надійної роботи невеликих… Читати більше
У четвер, 16 січня, до Києва прибув з офіційним візитом голова міністерства оборони Італії Гвідо… Читати більше
Віцепрем’єр-міністр з інновацій, освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров повідомив,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.