fbpx
Сьогодні
Фото 12:59 16 Тра 2024

Карандєєв повідомив, що деякі споруди Нижньої лаври стануть музеями

Фото: Facebook / Ростислав Карандєєв

Виконувач обов'язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв заявив, що в  Києво-Печерській лаврі частину споруд на території так званої Нижньої лаври, які були передані в державне управління, будуть використовувати як приміщення музейного призначення.

Про це він повідомив в Фейсбуці, передає Рубрика.

Він зазначив, що Мінкульт ініціює створення фондосховища музейних цінностей в одному з приміщень Нижньої лаври.

Фото: Facebook / Ростислав Карандєєв

Фото: Facebook / Ростислав Карандєєв

"Безумовно, частина "новобудів" потребує знесення і відновлення історичного ландшафту. Водночас окремі будівлі можуть принести користь державі", — вважає Карандєєв.

Напередодні в.о. міністра проінспектував приміщення Нижньої лаври спільно з гендиректором Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" Максимом Остапенком та фахівцями Мінкульту.

Довідка

Торік у серпні Господарський суд Києва зобов'язав УПЦ московського патріархату повернути заповіднику 79 об'єктів Нижньої лаври. Станом на березень 26 із них — досі перебували у користуванні чоловічого монастиря УПЦ МП.

У заповіднику кажуть, що представники монастиря в цьому процесі затягують розгляд справи, оскільки поки що немає рішення щодо апеляції. Тому вони відмовляються звільняти приміщення.

Водночас УПЦ МП оскаржує рішення суду ще й у справі про Верхню лавру.

Києво-Печерська лавра — київський православний монастирський комплекс, один із найбільших християнських центрів України, визначна пам'ятка історії та архітектури.

Теперішня дзвіниця збудована у XVIII столітті на місці старої дерев'яної, яка була знищена у 1718 році великою пожежею. У 1930-х вона втратила більшість дзвонів, а під час Другої світової війни суттєво постраждала від пожежі.

Нагадаємо, Україна готується запустити "культурний маршрут" Ради Європи в Києві від Софійського собору до Києво-Печерської лаври: його планують популяризувати серед європейських туристів.

Також ми розповідали, що 28 вересня у Національному заповіднику "Софія Київська" презентували сучасний переклад Біблії українською мовою з девтероканонічними книгами Українського Біблійного Товариства.

Окрім того, у листопаді 2023 року вперше за 30 років для відвідувачів повністю відкрили Велику дзвіницю Києво-Печерської лаври.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: