Міністр Міносвіти озвучив суми грантів, які надаватимуть вступникам на навчання у вишах
В Україні в межах цієї вступної кампанії запрацює нововведення щодо грантів на вищу освіту. Абітурієнти, які на НМТ отримають достатні бали, зможуть претендувати на гроші від держави, які потім витратять на навчання на обраній спеціальності та ЗВО.
У чому проблема?
У 2022 році Кабінетом Міністрів України було затверджено Стратегію розвитку вищої освіти в Україні, що визначає основні пріоритетні напрями її розвитку до 2032 року.
Серед ключових проблемних питань, на які спрямовано стратегічні заходи, є:
- недофінансування системи вищої освіти,
- неефективність самого механізму фінансування із позиції його спроможності забезпечити якісний рівень підготовки фахівців, модернізацію закладів освіти.
Ця проблема супроводжується ситуацією обмеженої дії принципу "гроші ходять за студентом" в контексті вільного вибору ним закладу освіти за формою власності, форми здобуття освіти та освітньої програми із відповідним державним фінансовим забезпеченням.
Відповідно визначено необхідність пошуку нових принципів та порядку формування і розміщення державного замовлення на підготовку фахівців, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку.
Яке рішення?
У Україні в межах цієї вступної кампанії запрацює нововведення щодо грантів на вищу освіту. Абітурієнти, які на НМТ отримають достатні бали, зможуть претендувати на гроші від держави, які потім витратять на навчання на обраній спеціальності та ЗВО.
Як це працює?
Усе залежить від того, скільки і яких саме фахівців потрібно.
Окрім того, у Міністерстві освіти та науки розраховують, що на вступні іспити в магістратуру та аспірантуру цьогоріч зареєструється від 80 до 90 тисяч вступників.