Новини

В Україні створили гарячу лінію психологічної підтримки для військовослужбовиць: як працює це рішення?

В Україні створили гарячу лінію психологічної підтримки для військовослужбовиць.

"Рубрика" розповідає деталі про нову ініціативу.

 У чому проблема?

 

На сьогодні у лавах ЗСУ перебувають 62 тисячі жінок на найрізноманітніших посадах як-от, керівниці артилерійських розрахунків, снайперки, піхотинки, діловодки, бойові медикині. На фронті захисниці стикаються із цілим переліком викликів — виснаження, пряма загроза для життя, величезний стрес тощо. Окрім цього, є й інші фактори, які мають вплив на психологічний стан жінок у війську: стосунки з рідними та сім'єю, ставлення оточення, взаємовідносини з побратимами/посестрами.

Яке рішення?

Феміністична ініціатива "Марш Жінок", яка вже понад два роки підтримує українських жінок, які опинилися в кризових умовах через війну, запускає гарячу лінію психологічної підтримки для військовослужбовиць. Всі психологічні консультації є безплатними для жінок.

 Як це працює?

Сестринство та солідарність

Головні цінності "Маршу Жінок", спільноти, яка об'єднує активісток, представниць громадських організацій та небайдужих жінок — це сестринство та солідарність. До великої війни задля привернення уваги до викликів, з якими стикаються жінки в Україні ініціатива проводила марші, приділяла увагу ратифікації Стамбульської конвенції про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбі з цими явищами.

Після 24 лютого 2022 вся ця діяльність продовжується, але наразі фокус організації змістився на надання практичної, адресної допомоги жінкам. З початком вторгнення в росії в Україну, "Марш жінок" започаткували гуманітарний хаб, аби допомагати жінкам — цивільним та військовим, запустили безоплатну психологічну допомогу для жінок, які опинилися в кризових ситуаціях через війну.

Наступним кроком "Маршу жінок" став запуск психологічної підтримки саме для жінок-військовослужбовиць.

"Всебічна допомога жінкам, які зараз захищають Україну — наш пріоритет"

У спільноті зазначають, сьогодні військовослужбовиці стикаються з багатьма викликами, пов'язаними зі службою та веденням бойових дій. Але також вони стикаються із сексизмом, булінгом, сексуальними домаганнями. Захисниці фактично ведуть подвійну боротьбу: проти зовнішнього ворога та проти гендерних стереотипів і їхніх наслідків.

"За 2 роки існування гарячої лінії психологічної підтримки наші психологині отримували низку запитів на допомогу від військовослужбовиць. Тож ідея створення окремої лінії гарячої підтримки була питанням часу. Проте ми вважаємо: для того, аби проводити психологічні консультації з військовослужбовицями, будь-які фахівці/чині мають здобути певні навички та пройти спеціалізовані навчання. На початку створення психологічної підтримки для жінок у нас їх не було. Тож наші психологині служби пройшли фахові навчання, зокрема від колежанок з Ізраїлю, після чого ми змогли запустити лінію психологічної підтримки для військовослужбовиць", — розповідає Тетяна Павлова, координаторка психологічної служби підтримки "Марш Жінок".

Як звернутися по допомогу?

Відтепер із запитами військовослужбовиць працюватимуть 9 психологинь, які пройшли спеціалізовані навчання. Також за потреби передбачені консультації психіатрині.

Перш за все фахівчині працюють із психологічними запитами у форматі кризових чатів. Допомога надається безоплатно.

  • Запити приймають через чат-бот у Телеграмі.
  • Психологині чергують на лінії з 8:00 до 00:00.
  • У чаті немає обмежень на кількість звернень: це може бути один раз на місяць або декілька разів на день — все залежить від потреби самих військовослужбовиць.
  • Також передбачений формат повноцінних консультацій. Формат та кількість обговорюється індивідуально із кожною захисницею.

 А це точно спрацює?

Координаторка психологічної служби підтримки "Марш Жінок" ділиться, до психологів гарячої лінії жінки-військовослужбовиці звертаються з приводу найрізноманітніших питань. Це:

  • проблеми із самооцінкою через дискримінацію та знецінення;
  • сексизм та дискримінація (несприйняття жінок як військовослужбовиць);
  • сексуальні домагання.

"Також ми готові допомагати із проявами ПТСР, депресивними, тривожними настроями, проблемами із взаємодією з рідними чи близькими тощо. Насправді обмежень щодо проблем, з якими можна звернутися на лінію, немає", — розповідає Тетяна Павлова.

Вона зазначає, що в організації іноді спостерігають страх звернень по психологічну допомогу — як від цивільних жінок, так і від військовослужбовиць. На це впливають стереотипи про психотерапію та ментальне здоров'я, які роками ширились у нашому суспільстві, а також страх розголошення інформації. Також існують побоювання стосовно саме гарячої лінії — у жінок є страх, що з ними спілкується не жива людина, а бот.

"Однак на нашій лінії чергують реальні психологині, які пройшли навчання з військової психології й мають досвід взаємодії з клієнтами/ками," — говорить координаторка психологічної служби. — "Наші психологині успішно надають психологічну допомогу. Також вони на зв'язку із юридичною службою «Марш Жінок», яка може підхопити вирішення тих чи інших проблем".

 "Психологічна допомога — не просто базова потреба. Це усвідомлення та відчуття, що ми не одні. Що є ті, хто готові нас прийняти такими, якими ми є, захистити та підтримати у будь-яких ситуаціях. У контексті війни це є надважливим", — наголошує Тетяна Павлова. 

Свіжі дописи

  • Новини

У Близнюківській громаді зводять сучасне укриття для центральної лікарні: навіщо це рішення

У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Міноборони допустило до використання у ЗСУ ремонтно-евакуаційну бронемашину WZT-3

Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

В Україні запустили збір речей для стареньких з притулків: для чого це рішення

Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Україна має право на самооборону: в МЗС відреагували на заяву путіна про удар ракетою “Орєшнік” по Україні

Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

2000 подарунків для маленьких сердець: в Україні запустили акцію до Нового року для здійснення дитячих мрій

Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Був проти допомоги Україні: кандидат Трампа у генпрокурори США відмовився від посади

Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше

Thursday November 21st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.