Про це пише естонське видання Postimees, цитує Рубрика.
За словами голови Конституційного комітету Хендріка Йоханнеса Терраса, створення правового регулювання використання заморожених активів є складним завданням, над яким працює низка країн-союзників та міжнародних організацій, і Естонія відіграє тут роль першопрохідця.
«росія є державою-агресором, і компенсація за завдані нею збитки не може бути покладена на Україну та її союзників. росія відповідальна за завдання шкоди, і вона повинна понести цю відповідальність», — сказав він.
За словами Терраса, щоб забезпечити відповідальність для компенсації збитків, завданих російською агресією в Україні, можуть бути використані активи, уже заморожені в межах міжнародних санкцій, якими їхні власники не можуть користуватися чи розпоряджатися.
Голова комітету додав, що вони вже понад пів року детально розглядають питання створення такої норми з різними сторонами, включно з іноземними експертами.
Ініційований естонським урядом закон створює внутрішньодержавний механізм притягнення держави-агресора до фінансової відповідальності за шкоду, заподіяну «найбільш серйозними» порушеннями міжнародного права.
Зокрема, він дозволить використовувати активи фізичних та юридичних осіб, які сприяли незаконним діям росії, заморожені у межах санкцій, як «авансовий платіж для відшкодування збитків, що їх росія заборгувала Україні».
Напередодні другого читання Конституційний комітет вніс правку до законопроєкту, згідно з якою рішення про використання активів ухвалюватиме Міністерство закордонних справ в адміністративному порядку. У початковій редакції використання майна вимагало б дозволу адміністративного суду.
Що відомо про передачу прибутків конфіскованих російських активів Україні
24 лютого країни Групи семи (G7) оприлюднили заяву, в якій підтвердили, що триматимуть замороженими активи росії у своїх юрисдикціях до завершення повномасштабної війни рф проти України.
Варто додати, що у Європейському Союзі підготували законодавчу пропозицію, за якою Україна почне отримувати прибутки від заблокованих активів російського Центробанку вже у липні: кошти спрямують на постачання зброї та розвиток оборонної промисловості.
19 березня Глава дипломатії Європейського Союзу Жозеп Боррель запропонував використати 90% доходів від заморожених в Європі активів рф на закупівлю зброї для України через Європейський фонд миру.
8 травня постійні представники ЄС у середу погодили використання прибутків від заморожених російських активів на підтримку відновлення України та її військового захисту від агресії РФ.
За відкритою інформацією, на балансі Euroclear нині перебувають 192 млрд євро активів російського Центробанку. ЄС шукає правові механізми для подальшого поводження з цими заблокованими ресурсами, а також із нарахованими на них відсотками, обсяг яких за минулі два роки сягнув 5 млрд євро.
З 25 грудня до 10 січня Львовом курсуватиме різдвяний трамвай з колядками. Він буде на маршруті… Читати більше
Миколаївський краєзнавець, колекціонер, моделіст Андрій Шинкаренко разом зі своїм сином Андрієм розробили та виготовили оригінальні… Читати більше
Українці у середу, 25 грудня, могли отримати фейкові повідомлення про заборгованість перед "Новою поштою". Проте… Читати більше
Оборонне відомство кодифікувало і допустило до постачання у підрозділах Сил оборони безпілотний авіаційний комплекс «Щедрик»… Читати більше
У Національному аерокосмічному університеті ім. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» відновили приміщення навчально-експериментальних майстерень, пошкоджених російськими… Читати більше
На борту літака авіакомпанії Azerbaijan Airlines, який сьогодні зранку впав поблизу Актау в Казахстані, перебувало… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.