Про це у Фейсбуці повідомляє Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони, пише Рубрика.
Керівник ЦПД Андрій Коваленко наголосив, що насправді в Харківській області збудовані декілька надійних ліній оборони.
У зоні, де на сьогодні ведуться активні бойові дії, звести їх не могли, адже ця територія перебуває в безпосередній близькості до кордону та прострілюється російськими військами.
"Оборонні рубежі безпосередньо на смузі кордону з ворогом будувати неможливо. Бо вся техніка та інженери просто знищувалися б ворогом", – пояснив він.
Про наявні в регіоні лінії оборони, за словами керівника ЦПД, незабаром детальніше поінформують уповноважені особи.
У Центрі застерігають, що маніпуляції довкола фортифікацій у Харківській області є продовженням російської ІПСО.
Її мета – дискредитувати військове керівництво України, аби спровокувати розкол між місцевою та центральною владами, поширити панічні настрої та спричинити падіння бойового духу в Силах оборони.
"Обстановка на Харківщині суттєво загострилася, однак наразі бойові дії ведуть виключно у прикордонні, Сили оборони України роблять все, щоб утримати оборонні рубежі та позиції", – підкреслили в ЦПД.
А начальник Вовчанської міської військової адміністрації Тамаз Гамбарашвілі зазначив:
"Фортифікаційні споруди були побудовані. І зараз будуються, зміцнюються. Але ж ситуація була і є вкрай важка. Тому що саме місто дуже близько до кордону. І вести якісь будівельні роботи зараз просто на кордоні дуже важко."
Водночас він зауважив, що будівництво, можливо, "не було таким щільним".
"Все було побудовано. Але, можливо, не так щільно. Вовчанськ після деокупації півтора року перебуває під постійним обстрілом – і мінометів, і артилерії… Від Вовчанська до кордону (з РФ – ред.) 4 кілометри. Було вкрай важко будувати фортифікаційні споруди", – сказав Гамбарашвілі.
Він подякував будівельникам і військовим, котрі базувались на цих об'єктах, які "доклали максимуму зусиль, щоб зробити фортифікаційні споруди". Очільник МВА наголосив, що роботи проводилися у вкрай важких умовах, "тому що працювати під обстрілами дуже небезпечно".
Що відомо про наступ військ рф у Харківській області
За даними Міноборони, 10 травня близько 5-ї ранку відбулася спроба прориву противником лінії оборони під прикриттям бронетехніки. Для посилення оборони на цій ділянці фронту спрямовано резервні підрозділи.
Зранку 12 травня в підрозділі Національної гвардії "Гострі Картузи" повідомили, що українські військові відійшли з деяких позицій. Аналітики DeepState заявили, що окупанти просунулися поблизу Красногорівки та Володимирівки, зайнявши декілька сіл на півночі області.
А зранку 13 травня стало відомо, що російські загарбники окупували ще кілька сіл та продовжують наближається до міста Вовчанськ.
У Міноборони України повідомили, що знали про плани ворога і добре підготувалися до наступу.
В ISW заявили, що 13 травня російські війська продовжували тактично значущі наступи на північ і північний схід від міста Харкова та на цей час, схоже, надають пріоритет швидкому створенню "буферної зони" вздовж кордону з Україною, а не просування вглиб регіону.
Командир легіону "Вільна Грузія" Бадрі Кварацхелія загинув у боях проти російської армії на території Курської… Читати більше
В Україні запущено онлайн-платформу "Вільний степ", призначену для допомоги людям, які пережили полон, тортури та… Читати більше
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення включити магнітно-резонансні томографи (МРТ) до списку медичних виробів, які можуть… Читати більше
Українці, які стали жертвами Волинської трагедії на території Польщі, також будуть вшановані. Про це Посол… Читати більше
Кабінет міністрів схвалив проєкт закону "Про Єдиний державний реєстр ветеранів війни". Про це повідомив у… Читати більше
У Ірпені офіційно відкрили відновлений торговельно-розважальний центр "Жирафа", який був майже повністю зруйнований російськими військами… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.