Про це повідомляє Рубрика з посиланням на NewsGeorgia та "Ехо Кавказу".
Зазначається, що для цього депутатам знадобилося усього 1 хвилина і 7 секунд.
"Питань і зауважень у присутніх не було, зовсім. На цьому засідання закінчилося. Через цю хвилину і 7 секунд перед парламентом із сьомої ранку тривають сутички поліції з демонстрантами", – йдеться в повідомленні.
Відомо, що завтра, 14 травня, проєкт буде винесено на голосування на пленарну сесію.
У Тбілісі спецпризначенці МВС почали силовий розгін акції протесту проти ухвалення в цілому закону про "іноземних агентів".
Наразі відомо, що сутички між демонстрантами та представниками поліції тривають, а силовиками вже було затримано близько 20 активістів.
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі у неділю, 12 травня, вкотре закликала керівну партію "Грузинська мрія" відкликати закон про "іноагентів".
Зурабішвілі висунула пропозицію відкласти дату набуття чинності закону до 1 листопада, з урахуванням того, що 26 жовтня в Грузії пройдуть парламентські вибори.
Водночас президент заявила, що не згодна з пропозицією керівної партії внести поправки до законопроєкту в межах механізму вето. За її словами, вона не вступить в "якусь гру, щоб якось облагородити цей закон".
"Цей закон – російський, методи нашого уряду – російські, і навіть сьогоднішня промова прем'єр-міністра – російська", – зазначила Зурабішвілі.
Вона зазначила, що 11 травня Грузія ще раз показала світові й усьому суспільству, що не дозволить ставити під сумнів своє європейське майбутнє, і не допустить ухвалення "російського закону".
"Зі свого боку керівництво країни показало розгубленість, продемонструвало, що не має перед такою кількістю народу жодної стратегії, окрім тієї, яка характеризує таку владу, коли вже немає в неї довіри народу, тобто – брехня, маніпуляція, щоб було створене непорозуміння, але цього непорозуміння не буде", – наголосила президент.
Глава держави також відреагувала на слова прем'єра Грузії про те, що стосовно парламенту Грузії та співробітників поліції планується насильство.
"Ви нікого не зможете цим залякати, ви самі не вірите в подібні конспірації. Шантаж і неймовірні образи… мені соромно, коли я чую таке від парламентаріїв. Це – прояв їхньої внутрішньої заляканості. Це – жахливий вираз їхнього внутрішнього стану", – резюмувала Зурабішвілі.
Довідка
Нагадаємо, у квітні парламент Грузії схвалив у першому читанні законопроєкт "Про прозорість іноземного впливу", мета якого – контролювати і стримувати діяльність іноземних неурядових організацій, що займаються громадянськими правами в Грузії.
Правляча партія торік намагалася схвалити документ, але після масових протестів він був відкликаний. Однак, це не дало очікуваних результатів, адже текст нинішнього законопроєкту майже повністю збігається з торішнім. Головна відмінність – термін "іноагент" замінено на "організація, що здійснює діяльність в інтересах іноземної держави".
Таким чином, документ фактично збіжний із законом, що багато років діє в Росії.
Так, 30 квітня, напередодні другого читання законопроєкту, тисячі грузинів вийшли у центр Тбілісі на акцію протесту, під час якої відбулися жорсткі сутички з поліцією.
Однак, не дивлячись на це, 1 травня депутати парламенту схвалили документ у другому читанні. Вже 11 травня у Тбілісі відбувся "Європейський марш", що став найбільшим мітингом у сучасній історії країни.
Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше
У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше
Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше
Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше
У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше
Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.