Дніпро, Дрогобич, Львів, Мукачево і Тернопіль визнані прозорими у 2023 році

Статус «частково прозорих» отримали 23 міста, інші 52 — «непрозорі». Попри виклики війни, містам вдалося здійснити певний прогрес у 2023 році, але більшість все ще залишається непрозорою — 65%. У 2022 році цей показник становив 81,4%.

Такі дані оприлюднила програма «Transparent cities/Прозорі міста» Transparency International Ukraine у дослідженні роботи 80 міських рад під час повномасштабної війни у 2023 році. 

Це вже друге дослідження прозорості міської влади під час великої війни, у 2022 році програма досліджувала 70 міст. Як і за рік до того, цього разу міста замість балів отримували статус «прозоре», «частково прозоре» чи «непрозоре». У 2023 році аналітики програми додатково оцінили 10 прифронтових муніципалітетів. 

Загальний рівень прозорості 80 муніципалітетів у 2023 році дещо виріс і складає 42,3%, тоді як у 2022 році серед 70 тоді досліджуваних міст він становив 37,5%. За рік 14 міст покращили свою категорію: 2 міста перейшли у «прозорі», а 12 отримали статус «частково прозорих». Загалом 30 міських рад покращили свої рівні прозорості на 5% і більше. Хоча були й ті, що регресували на 10-15%.

Варто сказати, що приголомшливий стрибок здійснив Дрогобич, який з непрозорого у 2022 році став прозорим. Схожий прогрес показав і Івано-Франківськ, який покращив свою прозорість на 31,9%. Водночас середній рівень прозорості досліджуваних прифронтових міст несуттєво відрізнявся від загального рівня прозорості муніципалітетів (39,4% та 42,3%). Ці дані свідчать про те, що міста можуть ефективно працювати та розвиватися під час воєнних обмежень і навіть під обстрілами, а близькість до фронту не стає перешкодою для прозорості. 

«Бути відкритим і прозорим містом під час повномасштабної війни непросто, але можливо. Кількість викликів для міських рад лише зростає – воєнні, економічні, демографічні, психологічні… І це впливає як на органи місцевого самоврядування, так і на громадян. Є міста, яким вдалося продемонструвати суттєві результати, довести, що прогрес можливий навіть у таких обставинах. Ми закликаємо місцеву владу не здаватися і працювати з прозорістю, бо це про стійкість і наше завтра», — зазначила керівниця програми «Прозорі міста» Олеся Коваль. 

Програма розробила для міст рекомендації, які допоможуть підвищити їхню прозорість в умовах війни та сприятимуть успішній євроінтеграції України:

  • транслювати або оприлюднювати протягом 24 годин записи засідань міської ради, виконавчого комітету та постійних комісій;
  • включати містян до складу консультативно-дорадчих органів (Ради з питань ВПО, комісій щодо розгляду заяв про надання компенсації за знищене майно та громадських комісій щодо житлових питань);
  • оприлюднювати переліки осіб, яких призначили на посади поза конкурсом;
  • актуалізувати переліки споруд, призначених для укриття населення;
  • забезпечувати прозорий облік та управління комунальним майном і землею, а також отриманою гуманітарною допомогою;
  • уникати обмеження доступу до наборів даних (якщо інакше не вимагається чинними нормативно-правовими актами), забезпечувати їх машиночитність.

З повним текстом дослідження можна ознайомитися за посиланням.

Проєкт реалізовано за підтримки Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу (EUACI) — провідної антикорупційної програми в Україні, що фінансується ЄС, співфінансується та впроваджується Міністерством закордонних справ Данії. Думки та погляди, висловлені експертами або організаціями в цьому дослідженні, не обов'язково відображають позицію EUACI, Європейського Союзу чи Міністерства закордонних справ Данії.

Свіжі дописи

  • Новини

Современные технологии, которые помогают обеспечить комфорт в доме круглый год

Современные технологии активно внедряются в повседневную жизнь, обеспечивают комфорт и тепло в доме. Чтобы не… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

Удар росіян по інтернату в Суджі: загинули 4 людини, тривають роботи з розбору завалів та надання допомоги постраждалим

Унаслідок авіаудару російських військ по інтернату в Суджі, що в Курській області, загинули 4 людини.… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

Кількість загиблих внаслідок російського удару по Полтаві зросла до дев’яти осіб

Кількість жертв внаслідок ракетного удару рф по п'ятиповерхівці у Полтаві знову зросла. Наразі вже відомо… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

“Зламай Тишу”: у Києві на станції метро відкрилася експозиція, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством

У вестибюлі станції метро «Золоті ворота» відкрилась виставка, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством «Зламай… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

На Хмельниччині відбудували школу, пошкоджену внаслідок обстрілу росіян

На Хмельниччині відновили Осташковецьку загальноосвітню школу, що зазнала пошкоджень внаслідок російського обстрілу в 2023 році.… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

Литва визнала сотні громадян росії та Білорусі загрозою нацбезпеці та заборонила їм в’їзд

Минулого року 598 громадян Білорусі та 125 громадян росії були визнані такими, що становлять загрозу… Читати більше

Saturday February 1st, 2025

Цей сайт використовує Cookies.