Про це міністр юстиції Денис Малюська розповів у інтерв'ю "BBC News Україна".
Очільник відомства виступає за широке залучення до участі в бойових діях ув'язнених або тих, що мають судимості.
Малюська повідомив про велику проблему в Україні, адже в країні вже давно переповнені в'язниці та СІЗО.
"У нас переповнені установи виконання покарань, зокрема слідчі ізолятори, вільних місць давно немає практично ніде. А у великих містах величезне переповнення. Тому це велика проблема.
Не в останню чергу я дуже агітую за мобілізацію ув'язнених і засуджених через те, щоб в тому числі не порушувати нормативи за кількістю людей на певну площу", зауважив міністр юстиції
Відповідаючи на запитання, Малюська сказав, що безумовно виступає за ширше залучення цієї категорії людей для участі в бойових діях.
"Мені здається, що в кожному конкретному випадку слід визначати, чи корисний той чи інший боєць для наших Збройних сил, і саме їм визначати, хто їм підходить і хто ні", – додав очільник Мін'юсту.
Чи можна мобілізувати в лави ЗСУ вбивць
Міністр також відповів на питання, чи можуть бути залучені до ЗСУ усі засуджені – в незалежності, чи це сексуальні маніяки, чи серійні вбивці.
"Але (засуджені) за вбивство двох і більше, наприклад – якщо ми цю категорію беремо: а для чого людина йде на війну, як не вбивати?", наголосив він.
Малюська продовжив та вказав, що засуджені довічно вбивці – це, як правило, люди, які скоїли злочин у дуже юному віці, 18-19 років.
"Мозок ще не сформований, психіка нестабільна. І після десятків років у в'язниці – зараз психологічний портрет людини не має нічого спільного з людиною, яка вбила в 18-19 років. Це підтвердить будь-який психолог", – переконує міністр.
Скільки взагалі в'язнів можна мобілізувати
Як вважає очільник відомства, Україна здатна залучити до війська 10-20 тисяч ув'язнених або з судимостями чоловіків призовного віку.
"Десять-двадцять тисяч. Точно не більше. Але знову ж таки, питання в підходах. Я говорю – цифри абсолютно не прораховані, тому що залежно від кожного сценарію кількість буде різна", – уточнив міністр юстиції.
Що відомо про залучення засуджених до захисту України від російської агресії
Нагадаємо, 8 травня Верховна Рада остаточно ухвалила законопроєкт №11079-1 про мобілізацію засуджених. У парламенті також пояснили, які засуджені та ув'язнені підлягають мобілізації, а які – ні.
Зазначають, що не будуть мобілізовані засуджені за:
Також корупціонерам не дозволять замінити покарання на можливість воювати.
Крім того, міністр юстиції Денис Малюська повідомив, що законом пропонуватиметься внести зміни до законодавства, надавши засудженим право на умовно-дострокове звільнення від відбування покарання у місцях позбавлення волі за умови, якщо вони служитимуть у лавах Збройних сил за контрактом.
За даними пенітенціарної статистики Ради Європи, станом на січень 2020 року, кількість ув'язнених в Україні складала 52 609 людей.
Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше
У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше
Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше
Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше
У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше
Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.