fbpx
Сьогодні
11:21 12 Тра 2024

Малюська озвучив, скільки ув'язнених можна відправити на фронт

Фото: З відкритих джерел

Україна здатна мобілізувати 10-20 тисяч чоловіків призовного віку, які ув'язнені або мають судимості.

Про це міністр юстиції Денис Малюська розповів у інтерв'ю "BBC News Україна".

Очільник відомства виступає за широке залучення до участі в бойових діях ув'язнених або тих, що мають судимості.

Малюська повідомив про велику проблему в Україні, адже в країні вже давно переповнені в'язниці та СІЗО.

"У нас переповнені установи виконання покарань, зокрема слідчі ізолятори, вільних місць давно немає практично ніде. А у великих містах величезне переповнення. Тому це велика проблема.

Не в останню чергу я дуже агітую за мобілізацію ув'язнених і засуджених через те, щоб в тому числі не порушувати нормативи за кількістю людей на певну площу", зауважив міністр юстиції

Відповідаючи на запитання, Малюська сказав, що безумовно виступає за ширше залучення цієї категорії людей для участі в бойових діях.

"Мені здається, що в кожному конкретному випадку слід визначати, чи корисний той чи інший боєць для наших Збройних сил, і саме їм визначати, хто їм підходить і хто ні", – додав очільник Мін'юсту.

Чи можна мобілізувати в лави ЗСУ вбивць

Міністр також відповів на питання, чи можуть бути залучені до ЗСУ усі засуджені – в незалежності, чи це сексуальні маніяки, чи серійні вбивці.

"Але (засуджені) за вбивство двох і більше, наприклад – якщо ми цю категорію беремо: а для чого людина йде на війну, як не вбивати?", наголосив він.

Малюська продовжив та вказав, що засуджені довічно вбивці – це, як правило, люди, які скоїли злочин у дуже юному віці, 18-19 років.

"Мозок ще не сформований, психіка нестабільна. І після десятків років у в'язниці – зараз психологічний портрет людини не має нічого спільного з людиною, яка вбила в 18-19 років. Це підтвердить будь-який психолог", – переконує міністр.

Скільки взагалі в'язнів можна мобілізувати

Як вважає очільник відомства, Україна здатна залучити до війська 10-20 тисяч ув'язнених або з судимостями чоловіків призовного віку.

"Десять-двадцять тисяч. Точно не більше. Але знову ж таки, питання в підходах. Я говорю – цифри абсолютно не прораховані, тому що залежно від кожного сценарію кількість буде різна", – уточнив міністр юстиції.

Що відомо про залучення засуджених до захисту України від російської агресії

Нагадаємо, 8 травня Верховна Рада остаточно ухвалила законопроєкт №11079-1 про мобілізацію засуджених. У парламенті також пояснили, які засуджені та ув'язнені підлягають мобілізації, а які – ні.

Зазначають, що не будуть мобілізовані засуджені за:

  • умисне вбивство,
  • зґвалтування,
  • сексуальне насильство,
  • за злочини проти основ національної безпеки.

Також корупціонерам не дозволять замінити покарання на можливість воювати.

Крім того, міністр юстиції Денис Малюська повідомив, що законом пропонуватиметься внести зміни до законодавства, надавши засудженим право на умовно-дострокове звільнення від відбування покарання у місцях позбавлення волі за умови, якщо вони служитимуть у лавах Збройних сил за контрактом.

За даними пенітенціарної статистики Ради Європи, станом на січень 2020 року, кількість ув'язнених в Україні складала 52 609 людей.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: