Канцлер Німеччини: переселенці з України з посвідкою на проживання та роботою зможуть лишатися в Німеччині
Переселенці з України з посвідкою на проживання та роботою зможуть залишатися в Німеччині.
Про це заявив німецький канцлер Олаф Шольц під час виступу на заході групи газет RND, повідомляє DW.
"Правова ситуація така, що проживання тут не ставиться під сумнів. Працевлаштування також веде до безпеки проживання", – зазначив очільник німецького уряду.
Канцлер також закликав українців у Німеччині працевлаштовуватися.
"Ми сподіваємося, що ті, хто приїхав з України, щойно вони матимуть змогу працювати, будуть працювати. Варто сказати, що багато хто вже це робить, але є ще кілька сотень тисяч тих, хто терміново потрібен на ринку праці", – додав він.
Що відомо про зміни в мобілізації
16 квітня президент України Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію, який набуде чинності 18 травня 2024 року. У ньому передбачається обмеження консульських послуг для чоловіків від 18 до 60 років без військово-облікових документів.
МЗС пізніше вказало, що після набуття законом про мобілізацію чинності 18 травня "процес прийняття та розгляду заяв про вчинення консульських дій продовжиться з урахуванням нових вимог, що випливають із положень закону".
Окрім того, уряд заборонив пересилати закордонні паспорти та паспорти громадянина України за кордон. Тепер призовники зможуть отримати їх тільки в Україні.
Віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина запевняла, що Україна не буде примусово повертати чоловіків призовного віку з-за кордону.
Реакція країн-партнерів щодо примусової репатріації на територію України наших громадян
- Міністерство внутрішніх справ Естонії не має плану примусової репатріації на територію України українських громадян, включаючи чоловіків призовного віку, які законно проживають в країні.
- У Литві вважають, що деякі питання повернення українців призовного віку в Україну мають обговорювати на рівні всього Європейського Союзу.
- У Держдепартаменті США назвали призупинення консульських послуг за кордоном для українських чоловіків призовного віку "складним питанням", яке має вирішувати уряд нашої держави. Уряд Сполучених Штатів наразі не має позиції чи рішення в цьому питанні.
- У Німеччині заявили, що на статус біженців у ФРН не вплине рішення України про призупинення надання консульських послуг для громадян призовного віку за кордоном.
- Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш зазначив, що його країна готова сприяти Україні в поверненні додому чоловіків призовного віку.
- В Європейському Союзі заявили, що "взяли до уваги" рішення Міністерства закордонних справ України щодо призупинення надання послуг чоловікам мобілізаційного віку в дипломатичних установах.