Про це пише Рубрика, посилаючись на звіт розвідки Міністерства оборони Британії станом на 12 травня.
Як зазначають британські аналітики, у 2023 році доходи "Газпрому" впали приблизно на 30%. Це призвело до річного чистого збитку приблизно в 629 млрд рублів (6,9 млрд доларів).
Діяльність "Газпрому" обмежили війна росії проти України та погіршення відносин із Заходом.
У британській розвідці вважають, що прибутки російської компанії ще будуть зменшуватися до 2030 року через переорієнтацію експорту з європейських ринків.
"Газпром" зміг переорієнтувати частину свого експорту на альтернативні ринки. Але це лише від 5% до 10% втрачених європейських продажів у 2023 році.
Як вважають британські розвідники, продажі "Газпрому" можуть збільшитися коштом будівництва нової інфраструктури, до прикладу, газопроводу "Сила Сибіру 2".
У 2023 році "Газпром" сплатив російському бюджету 28 млрд доларів – це 9% від загальних доходів бюджету РФ.
"Російський уряд планує ще більше збільшити податкове навантаження на "Газпром" у 2024 році, що, ймовірно, сприяло рішенню "Газпрому" скоротити свої інвестиції на 2024 рік приблизно на 15%", підкреслили у зведенні.
Що відомо про ситуацію експорту російського газу за кордон
У 2023 році скоротилося постачання природного газу до Європи російським енергетичним монополістом "Газпромом" на 55,6%, а це відповідно становить до 28,3 млрд кубометрів.
У результаті "Газпром" фактично втратив свій головний ринок у Європі, який приносив йому десятки мільярдів доларів на рік. 2021 року "Газпром" експортував у "далеке зарубіжжя" 185 млрд кубометрів газу, з яких до Китаю близько 10 млрд кубометрів.
Окрім того, половина російського експорту нафти та нафтопродуктів у 2023 році пішла до Китаю, тоді як частка Індії зросла за два роки до 40%. Частка Європи в експорті нафти з росії впала вдесятеро приблизно до 4-5% з приблизно 40-45%.
Нагадаємо, що у 2024 році після закінчення терміну дії контракту НАК "Нафтогаз України" не продовжуватиме транзит російського газу до Європейського Союзу.
Окрім того, Україна не вестиме перемовини про продовження контракту з росією на транзит газу після його завершення.
Раніше голова правління НАК "Нафтогаз України" Олексій Чернишов заявляв, що для опалення взимку Україна може забезпечити себе газом, завдяки збільшенню видобутку, при чому імпорт блакитного палива теж не планують.
Напередодні третьої річниці повномасштабної війни російська федерація здійснила наймасштабнішу атаку на Україну, застосувавши рекордну кількість… Читати більше
У суботу 22 лютого у столиці США Вашингтоні біля Меморіалу Лінкольна з нагоди третьої річниці… Читати більше
У Вашингтоні відбулася запланована зустріч президента Польщі Анджея Дуди з американським президентом Дональдом Трампом. Лідери,… Читати більше
Україна отримає від Естонії новий пакет військової допомоги, про який було оголошено 22 лютого. Він… Читати більше
Міністерство оборони США спростувало заяву президента Дональда Трампа про те, що Вашингтон виділив на допомогу… Читати більше
Для виготовлення вибухівки в Україні залучатимуть приватні компанії, яким надаватимуть фінансову підтримку у вигляді грантів. Про це… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.