Посол: Латвія передасть Україні безпілотники та радіолокаційні системи захисту власного виробництва
Незабаром у межах військово-технічної співпраці українських та латвійських бізнесів балтійська країна зможе передавати Україні безпілотники та радіолокаційні системи захисту, вироблені в Латвії.
Про це посол України в Латвії Анатолій Куцевол розповів в інтерв'ю Укрінформу.
"Ми ніколи не забуваємо, що Латвія взяла на себе координацію в межах коаліції дронів для України. Тут йдеться і про військово-технічну співпрацю українських і латвійських бізнесів. Гадаю, з часом ми матимемо більше медійних повідомлень про передавання Україні вироблених у Латвії дронів і радіолокаційних систем захисту", розповів дипломат.
Куцевол зазначив, що розвивається і співпраця з Латвією в коаліції 155-мм снарядів.
"Є й інші сфери співпраці, але їх зараз не можна називати з погляду безпеки", – зазначив український дипломат.
Окрім того, посол зауважив, що наразі йде пошук можливостей збільшити кількість українських військових, яких приймають в Латвії на лікування та реабілітацію – до 150-200 на рік. Про це є попередні домовленості, зокрема з міністром охорони здоров'я Латвії, додав Куцевол.
Нагадаємо, що Латвія в межах ініціативи ІТ-коаліція передала Україні комунікаційне обладнання вартістю близько 100 тисяч євро. Це має забезпечити бригади зв'язком на тактичному рівні.
Коаліція дронів
Нагадаємо, що 18 січня повідомлялось про створення Коаліції дронів та засобів радіоелектронної боротьби.
Ініціатором створення Коаліції стала Латвія. Про ініціативу оголосили під час зустрічі її міністра оборони Андріса Спрудса з міністром оборони України Рустемом Умєровим у грудні 2023 року.
За словами латвійського міністра, ця ініціатива допоможе українським військовим у війні, де використання дронів стало важливим елементом бойових дій.
Заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Катерина Черногоренко презентувала представникам 13 країн-учасниць потребу України в безпілотних системах, засобах радіоелектронної боротьби та технологіях, що захищатимуть критичну інфраструктуру.
Представники України запропонували партнерам форму коаліції дронів, яку назвали "50—30—20", де:
- 50% того траншу – це закупівля українських виробників.
- 30% Україна готова отримувати у вигляді готових дронів від виробників країн-партнерок.
- 20%, залишок зі 100, — це гроші на спільні підприємства.
За цим планом, в Україні повинні з'являтися спільні заводи.
Нагадаємо, "Агенція оборонних закупівель" Міністерства оборони України за результатами торгів на Prozorro уклала контракти на постачання 3000 БпАК DJI Mavic 3E та 1000 DJI Mavic 3T з додатковою комплектацією.