Про це повідомив на пресконференції в Укрінформі представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов, пише Рубрика.
«У вересні минулого року відбулась операція «Прапор», завдяки якій успішно вдалось вивезти з окупованих територій двох поранених військовослужбовців десантно-штурмових військ України. Тоді це було лише сухе повідомлення. Насправді мова йшла про спецоперацію «Прапор», яку ми сьогодні можемо оприлюднити і оголосити успішною. Тривала вона понад 8 місяців і закінчилась лише після того, коли всі, хто допомагав у реалізації цієї успішної операції, опинились у безпеці», – поінформував Юсов.
Він уточнив, що лише після того, як родина колишнього російського військовослужбовця Дмитра, який скористався програмою «Хочу жить», була доправлена у безпечне місце, інформація може бути оприлюднена.
Юсов розповів, що Дмитро звернувся до проєкту «Хочу жить», і після цього об'єднались дві операції: операція з переходу і виведення його через лінію фронту і операція з порятунку українських військовослужбовців, які поранені опинились на окупованій території Луганщини.
«Це складна багаторівнева операція, що заслуговує на те, що свого часу про неї точно будуть писати книги і знімати фільми», – сказав Юсов.
За його словами, Дмитро вийшов сам і вивів із собою двох українських військовослужбовців, які знаходились на окупованих територіях рік і 7 місяців.
Під час реалізації цієї операції відбувалось і виготовлення документів прикриття для всіх діючих осіб, і перетин 18 російських блокпостів Дмитром і нашими військовослужбовцями у формі армії загарбника.
Сьогодні хлопці «Чопа» і «Малий» служать у десантно-штурмових військах. Дмитро – у легіоні «Свобода Росії».
Хлопці, перебуваючи на окупованій території, продовжували бути на зв'язку зі своїм командуванням і надавати важливу інформацію, яка допомагала нищити ворога.
Колишній російський військовослужбовець Дмитро повідомив, що він із самого початку розумів, що воювати не хоче, і шукав можливість здатися. На фронті він провів три місяці, перебуваючи в бригаді «Шторм», і там займався забезпеченням. У нього була можливість зрозуміти, де знаходяться блокпости і яким чином вони працюють. Операція була складною, зокрема через те, що наші хлопці погано розмовляли російською, а вивозити їх треба було через 18 блокпостів.
Дмитро зауважив, що останній блокпост вони «пройшли з лопатами без зброї», занурились у ліс і вийшли на потрібну ділянку.
Де знаходились українські військові понад рік, не повідомлялося з огляду на безпеку місцевих мешканців, які їм допомагали.
Війська росії у ніч проти 25 листопада та уранці цього ж дня атакували Україну 145… Читати більше
Зранку понеділка, 25 листопада, російська армія завдала ракетного удару по Одесі. Унаслідок ворожих влучань постраждали… Читати більше
Освітні матеріали створені на основі реального досвіду ветеранів і ветеранок. У чому проблема? Досвід АТО/ООС… Читати більше
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський визначив кожному командирові бригади створити штатний підрозділ рекрутингу. Про… Читати більше
За результатами підрахунку 95% бюлетенів у другий тур виборів президента Румунії виходять незалежний кандидат Калін… Читати більше
За даними експертів Інституту вивчення війни (ISW), останнім часом російські війська просуваються значно швидше, ніж… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.