Про це повідомив на пресконференції в Укрінформі представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов, пише Рубрика.
«У вересні минулого року відбулась операція «Прапор», завдяки якій успішно вдалось вивезти з окупованих територій двох поранених військовослужбовців десантно-штурмових військ України. Тоді це було лише сухе повідомлення. Насправді мова йшла про спецоперацію «Прапор», яку ми сьогодні можемо оприлюднити і оголосити успішною. Тривала вона понад 8 місяців і закінчилась лише після того, коли всі, хто допомагав у реалізації цієї успішної операції, опинились у безпеці», – поінформував Юсов.
Він уточнив, що лише після того, як родина колишнього російського військовослужбовця Дмитра, який скористався програмою «Хочу жить», була доправлена у безпечне місце, інформація може бути оприлюднена.
Юсов розповів, що Дмитро звернувся до проєкту «Хочу жить», і після цього об'єднались дві операції: операція з переходу і виведення його через лінію фронту і операція з порятунку українських військовослужбовців, які поранені опинились на окупованій території Луганщини.
«Це складна багаторівнева операція, що заслуговує на те, що свого часу про неї точно будуть писати книги і знімати фільми», – сказав Юсов.
За його словами, Дмитро вийшов сам і вивів із собою двох українських військовослужбовців, які знаходились на окупованих територіях рік і 7 місяців.
Під час реалізації цієї операції відбувалось і виготовлення документів прикриття для всіх діючих осіб, і перетин 18 російських блокпостів Дмитром і нашими військовослужбовцями у формі армії загарбника.
Сьогодні хлопці «Чопа» і «Малий» служать у десантно-штурмових військах. Дмитро – у легіоні «Свобода Росії».
Хлопці, перебуваючи на окупованій території, продовжували бути на зв'язку зі своїм командуванням і надавати важливу інформацію, яка допомагала нищити ворога.
Колишній російський військовослужбовець Дмитро повідомив, що він із самого початку розумів, що воювати не хоче, і шукав можливість здатися. На фронті він провів три місяці, перебуваючи в бригаді «Шторм», і там займався забезпеченням. У нього була можливість зрозуміти, де знаходяться блокпости і яким чином вони працюють. Операція була складною, зокрема через те, що наші хлопці погано розмовляли російською, а вивозити їх треба було через 18 блокпостів.
Дмитро зауважив, що останній блокпост вони «пройшли з лопатами без зброї», занурились у ліс і вийшли на потрібну ділянку.
Де знаходились українські військові понад рік, не повідомлялося з огляду на безпеку місцевих мешканців, які їм допомагали.
Російські війська атакували Запоріжжя ввечері 10 січня. Поранення отримали двоє людей. Про це повідомляє Рубрика,… Читати більше
Міністерство соціальної політики України спільно з Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю запускають онлайн-платформу protez.msp.gov.ua — на… Читати більше
Напередодні різдвяних свят у мешканки модульного містечка пані Ірини Шелест з Краматорська виникла ідея створити… Читати більше
В Одеській області до Національного природного парку «Тузлівські лимани» прилетіли обмазані мазутом птахи. Про це… Читати більше
На порталі «Дія» відновлено автоматичну послугу з реєстрації фізичних осіб-підприємців (ФОП). Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з… Читати більше
У 2025 році відзначається десята річниця започаткування операції UNIFIER — програми військового вишколу Збройних сил Канади для… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.